Středa 20. června 2018
svátek má Květa, zítra Alois

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KONEC ZVONEC

  Eurokomisař Telička to vzdal! Útěk od Babiše před volbami

  12.10.2017 00:02 / politika google+ twitter facebook

  Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička již nespolupracuje s hnutím ANO, za které byl do Evropského parlamentu zvolen. Proč od hnutí utekl, nechtěl specifikovat! Zvláštní je, že se takto rozhodl dva týdny před volbami do Sněmovny.

  Telička lupa
  Pavel Telička se názorově rozešel s hnutím ANO! | Archiv P. Teličky

  Konec své spolupráce s hnutím Andreje Babiše potvrdil Telička s tím, že nechtěl být detailnější. „Ano, potvrzuji to. To je jediné, co vám k tomu řeknu,“ sdělil Novinkám ve středu večer.

   

  Na otázku, zda v tom hraje nějakou roli, že byl Babiš obviněn policií z daňového podvodu, neodpověděl a odkázal na svoji chystanou páteční tiskovou konferenci.

   

  Pavel Telička již dříve připustil, že by ve Sněmovně hlasoval pro to, aby byl Babiš spolu s místopředsedou hnutí Jaroslavem Faltýnkem zbaven imunity v kauze údajného zneužití dotace pro farmu Čapí hnízdo.  

  Pavel Telička přestal spolupracovat s hnutím ANO Andreje Babiše!
   

   

  Letos v květnu Telička spolu s kolegou Petrem Ježkem vyzval Babiše v době vrcholící vládní krize k rezignaci na post ministra financí. [celá zpráva]

   

  Nestraník Telička se už letos vzdal pozice experta ANO pro zahraniční politiku. Kritizoval mimo jiné skutečnost, že nedostal žádnou zpětnou vazbu ke svým příspěvkům do zahraničněpolitického programu ANO, ani to, zda vůbec byly do programu hnutí začleněny. Letos v srpnu novinářům řekl, že nemá informace o směřování ANO v evropské politice.

   

  Eurokomisař v minulosti řekl, že se jeho názory začaly s těmi Babišovými v některých oblastech rozcházet. Neshodují se například v otázce zavedení společné evropské měny v Česku. Zatímco Babiš ji nyní odmítá a označuje euro za neúspěšný projekt, Telička je dlouhodobý stoupenec eura.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...