Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  JINÝ NÁZOR

  Zemanovi už zase nadávají! Kalousek, Sobotka a další!

  11.10.2017 00:02 / politika google+ twitter facebook

  Miloš Zeman to zase schytal. Už mu zase nadávají. Český prezident ve svém vystoupení před Parlamentním shromážděním Rady Evropy označil protiruské sankce za nefunkční a ruskou anexi ukrajinského Krymu za "fait accompli", tedy za hotovou záležitost. Zároveň se zmínil o možnosti ruské kompenzace ve prospěch Ukrajiny.

  Zeman lupa
  Miloš Zeman rád říká, co si myslí a za to není u některých politiků oblíben! | Facebook

  Jeho výroky pobouřily politiky v Kyjevě a ukrajinská média označila Zemanova slova za "skandální". Český premiér Bohuslav Sobotka uvedl, že Zeman neměl k projevu o protiruských sankcích a anexi Krymu mandát české vlády a že jeho vyjádření jsou v příkrém rozporu se zahraniční politikou České republiky.

   

  Zeman ve Štrasburku řekl, že ruskou kulturu není možné oddělit od kultury evropské, a proto by se PSRE nemělo snažit dělit ani politickou strukturu Evropy sahající od Atlantiku po Ural. Jako alternativu sankcí český prezident nabídl snahu o dialog mezi občany.

   

  Sankce Zeman označil za strategii, při níž prohrávají obě strany. Zdůraznil zároveň, že nehovoří o jejich oprávněnosti, ale o jejich funkčnosti.  

  Mnozí čeští politici označili slova Miloše Zemana před Radou Evropy za skandální!
   

   

  Ruskou anexi Krymu označil Zeman za "fait accompli" a připomněl slova bývalého německého prezidenta Joachima Gaucka, který podle něj prohlásil, že snaha vrátit Krym Ukrajině by vedla k evropské válce. Přímý dialog mezi Ruskem a Ukrajinou by naopak podle Zemana mohl vést ke kompenzaci ve prospěch Ukrajiny, například ve finanční podobě či prostřednictvím ropy a zemního plynu.

   

  „Ukrajina nebude prodávat své občany, území, svrchovanost, čest a důstojnost. To se neprodává," citovala ukrajinská tisková agentura Unian reakci místopředsedkyně ukrajinského parlamentu a šéfky ukrajinské delegace ve Štrasburku Iryny Heraščenkové. Zemanovo vystoupení označila za "vrchol cynismu".

   

  „Pokud lze prodat Krym, tak český prezident může Putinovi prodat Prahu a Karlovy Vary. Putin dá peníze i ropu," zareagoval na Facebooku poslanec Oleksij Hončarenko z vládní strany ukrajinského prezidenta Blok Petra Porošenka. Další ukrajinský poslanec Leonid Emec na Facebooku označil českého prezidenta za "darebáka, ničemu a alkoholika", vybízejícího Evropu k družbě s Ruskem, aniž by se slůvkem zmínil o ruské agresi.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...