Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KAUZA LITHIUM

  FILIP: NEHORÁZNÁ ZLODĚJNA S LITHIEM! Stojí za tím vládní strany s Bakalou?

  10.10.2017 14:20 / politika google+ twitter facebook

  Jako nehoráznou zlodějnu označili představitelé KSČM kauzu s lithiem, která hýbe momentálně ČR! Komunisté koncem minulého týdne vyvolali mimořádnou schůzi Sněmovny, jenž se uskuteční příští pondělí. Vojtěch Filip a Pavel Kováčik navíc „odhalili”, kdo může stát v pozadí firem, které mají návaznost na australskou společnost, jenž má u nás lithium těžit.

  Filip Vojtěch lupa
  Votjěch Filip spolu s celou KSČM žádá vládu o jasné odpovědi na otázky týkající se kauzy lithium! | Archiv

  Komunistická strana Čech a Moravy chce zrušit skandální memorandum o těžbě lithia, které minulý týden podepsal ministr průmyslu Jiří Havlíček (ČSSD) s australskou společností European Metals Holdings. Novinářům to dnes řekl předseda strany Vojtěch Filip. Přesné znění usnesení v tomto směru, které chce předložit na pondělní mimořádné schůzi Sněmovny, svolané právě k těžbě lithia, ale zatím upřesnit nechtěl, strana ho teprve vypracovává. 

   

  „Za obrovský úspěch KSČM považuje to, že se jí podařilo přesvědčit poslance z jiných poslaneckých klubů, tedy ANO, SPD a ODS k tomu, aby podepsali dokument důležitý ke svolání mimořádné schůze Poslanecké sněmovny,” uvedl Pavel Kováčik z KSČM s tím, že se strana ptá vlády, proč ministr Havlíček podepsal memorandum právě s australskou firmou.  

  KSČM chce vědět, kdo fakticky stojí v pozadí firmy, která má v ČR těžit lithium.
   

   

  „Proč těžba lithia v ČR nemůže být řízena státní firmou Diamo? Je vůbec informována Vláda ČR a ČSSD, kdo je vlastníkem australské společnosti? Zkoumali vůbec vlastnické vztahy, než bylo podepsáno memorandum?,” na to vše a mnohé další se ptají zástupci KSČM.

   

  V rámci propojení firem figuruje také společnost M&G Investment Management Limited, které pan Bakala předal vytunelované OKD,” podotkli Vojtěch Filip a Pavel Kováčik na tiskovce.

   

  Jak se Bleskove.cz podařilo zjistit, další z firem zainteresovaných do podivného "pavouka" konsorcia, které má ovládat austraslkou společnost, je European Metals Holdings Limited se sídlem na britských Pannenských ostrovech. To už samo o sobě je zvláštní. Jedná se mimo jiné o daňový ráj.

   

  I proto se zástupci KSČM ptají, kdo a proč chce doslova okrást 10 milionů obyvatel České republiky o největší národní bohatství, jakým lithium bezesporu je. A i na to budou chtít znát nejenom komunisté, ale i další strany, které podpořily svolání schůzě Sněmovny, odpověď. 

   

  Mnozí se už teď ptají, kdo za pofidérní trasnakcí, která nemá nemá nejen v Evropě, ale ve světě obdoby, opravdu stojí. Jsou to skutečně vládní strany spolu se Zdeňkem Bakalou, který svými podivnými kšefty vytuneloval OKD a připravil o obrovské peníze i obyčejné občany z Ostravska, kteří si museli kupříkladu kupovat od jeho firmy byty, které kdysi sami vybudovali? 

  nely | bleskove.cz

  Témata: KSČM, lithium, sněmovna
  Komentáře ke článku
  loading...