Středa 20. června 2018
svátek má Květa, zítra Alois

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NÁHLÉ ROZHODNUTÍ

  Sobotka začal panikařit: Musíme prý rychle přijmout euro! Někteří lidi jsou prý blázni!

  10.10.2017 11:05 / politika google+ twitter facebook

  Buďto chce Bohuslav Sobotka (ČSSD) naštvat ještě poslední kousky příznivců, které má, a volby definitivně prohrát, nebo se chce z nějakého důvodu za každou cenu zalíbit Evropské unii. Začal totiž neskutečně panikařit! A některé lidi dokonce nazval blázny!

  Sobotka lupa
  Bohuslav Sobotka na sněmu Svazu průmyslu a dopravy uvedl, že ČR musí nutně přijmout euro! | Facebook

  Český dosluhující premiér totiž prohlásil, že Česká republika musí přijmout euro tak rychle, jak to jen půjde. Přitom každý rozumně uvažující ekonom dnes ví, že je to spíš cesta do pekel a může to ohrozit právě českou ekonomiku.

   

  Na sně­mu Svazu průmyslu a dopravy, který se v pondělí konal v Brně, uvedl premiér  Sobotka, že není jiné cesty, než jednotnou měnu u nás zavést. „Nechystá si pan Sobotka teplé místečko v Bruselu, a proto se chce zalíbit EU?," ptají se někteří jeho političtí protivníci.

   

  Všechny politiky, kteří naopak mluví o vystoupení ČR z Evropské unie, označil Sobotka „za blázny a poloblázny“. Setrvání v jádru Evropské unie považuje za jedinou alternativu k zajištění bezpečnosti a ekonomické prosperity naší ­repu­bliky.  

  Bohuslav Sobotka řekl, že ČR nemá jiné řešení, než přijmout rychle euro!
   

   

  „Veškerá modernizační opatření budou fungovat tehdy, když budeme členy volného vnitřního trhu a budeme figurovat v jádře ekonomicky silných zemí Evropské unie,“ zdůraznil premiér.

   

  Sobotka se zmínil také o neodkladných úkolech, které bude muset řešit nová vláda, jež vzejde z parlamentních voleb. Podtrhl zejména nutnost rozvoje ­dopravní infrastruktury a ener­getiky. „Nejpozději v roce 2025 je potřeba začít budovat nový blok v jaderné elektrárně Dukovany. Energie musí být nadále cenově dostupná. Společně s vysokorychlostním internetem je klíčová pro přechod k digitalizovanému průmyslu, který přinese nový rozvojový potenciál,“ řekl premiér.

   

  Prezident SPD Jaroslav Hanák vyzdvihl ve svém vystoupení na sněmu podporu, kterou Sobot­kova vláda věnovala výzkumu a vývoji. Pochválil také zavedení elektronické evidence tržeb. Naopak zkritizoval vládu za nedo­statečnou dálniční výstavbu i přetrvávající byrokracii. „Zapomněl ale dodat, že předchozí vlády, v kterých seděl Kalousek a spol, dávaly na výstavbu dálnic a silnic minimum peněz," dodal jeden z členů Svazu průmyslu a dopravy.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...