Středa 20. června 2018
svátek má Květa, zítra Alois

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DALŠÍ PROBLÉM

  Evropu čeká obří finanční krize, varuje německý ministr!

  10.10.2017 00:03 / politika google+ twitter facebook

  Evropu čeká další finanční krize a tentokrát může jít o její obrovskou formu. Varují před tím už nějakou dobu nejenom mnozí ekonomové a finanční analytici, ale teď i končící německý ministr financí Wolfgang Schäuble (CDU). O jeho rozhovoru pro britské Financial Times informoval deník Frankfurter Allgemeine Zeitung.

  Wolfgang Schäuble lupa
  Končící německý ministr financí Wolfgang Schäuble varuje před obrovskou krizí! | Archiv

  Evropskou ekonomiku podle něj ohrožují mimo jiné biliony dolarů, které do ekonomiky pumpují centrální banky. „Existuje nebezpečí nových bublin, třeba takzvaná nemovitostní bublina v USA, jejíž prasknutí v letech 2008 a 2009 přerostlo v globální krizi. Růst hodnoty americké nemovitosti mezi roky 1997 a 2006 činil v průměru 124 procent," uvedl ministr.

   

  Schäuble vidí riziko v celosvětovém růstu zadlužení veřejného i soukromého sektoru a pumpování likvidity do oběhu, kterého se dopouštějí centrální banky. Obává se také možné nestability v eurozóně ohrožované nesplácenými bankovní úvěry. „Musíme zajistit, že budeme dostatečně odolní, kdyby přišla nová ekonomická krize. Takto příznivé ekonomické časy nebudeme mít pořád,” říká Schäuble.  

  Končící německý ministr financí Wolfgang Schäuble varuje před velkou finanční krizí v Evropě!
   

   

  Schäuble by měl být 24. října zvolen předsedou Spolkového sněmu (Bundestagu). „Již před volbami jsem se rozhodl, že už to nebudu dělat,” řekl v rozhovoru ke svému odchodu z funkce ministra financí. „Protože osm let je dost,” dodal.

   

  Před velikou, až obrovskou finanční krizí už nějakou dobu varují různí finanční specialisté. „Zvláštní je, že média o tom příliš neinformují, protože se to 'nehodí'. Ale celý ten úspěch, jakým je nízká nezaměstnanost, hodně peněz mezi lidmi a veliké obchodní transakce jen předpovídají to, že se 'něco stane'. Jak rozsáhlé to bude, ukáže až realita a čas," dodal další ze zahraničních expertů. 

   

  Ekonomická krize by se údajně měla pochopitelně dotknout i České republiky. Podle zlých jazyků by ji naše země nemusela ustát. Čeští odborníci namítají, že jde o zbytečné strašení lidí. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...