Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ŠPANĚLSKÉ NEPOKOJE

  Šarapatka: Telička v sukni

  09.10.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Je třeba zklidnit španělskou krev, prohlásila europoslankyně ANO Dita Charanzová v pořadu Interview ČT24, ve kterém se "statečně" postavila na stranu španělských policistů, střílejících do davu Katalánců. Podle nezařazeného poslance Milana Šarapatky absolutně nebere ohled na zájmy naší země.

  Šarapatka lupa
  Šarapatka | Archiv ČT

  Postoj Charanzové prý Šarapatku ani trochu nepřekvapil. "Stejně jako europoslanec Pavel Telička, který byl do Bruselu vyslán také hnutím ANO, totiž Dita Charanzová patří do líhně Karla Schwarzenberga, kterému dlouho a věrně sloužila. A dodnes se bezvýhradně ztotožňuje s jeho názory na řízení Evropské unie německo-francouzským duem nebo na přijímání tisíců imigrantů. Absolutně bez ohledu na zájmy naší země, kterou má v Europarlamentu zastupovat," poznamenal Šarapatka.  

  Španělská vláda svým neadekvátním zásahem vůči katalánským voličům fatálně zklamala a de facto tak dožene Katalánsko k vyhlášení nezávislosti, říká Milan Šarapatka.
   

   

  Ale zatímco Pavel Telička se podle poslance "odkopal", že nemá se zájmy České republiky ani s hnutím ANO dávno nic společného, paní Charanzová svoji roli ještě dál hraje. Moc jí to však nejde, domnívá se Šarapatka. "Španělská policie se snažila o to, aby se respektovala ústava a zákony Španělska," prohlásila v pořadu paní europoslankyně při popisu situace v Barceloně, když policisté brutálně zasáhli střelbou do davu během referenda. A dále argumentovala také tím, že "...nebyla většinová volební účast" (při referendu). "No, možná nebyla, ale nejspíš jen proto, že španělská policie katalánským voličům bránila v účasti, paní Charanzová," vzkázal europoslankyni Šarapatka.

   

  Nezařazený poslanec má ale na věc jiný názor. "Já si tedy naopak myslím, že španělská vláda svým neadekvátním zásahem vůči katalánským voličům fatálně zklamala a de facto tak dožene v nejbližších dnech katalánský parlament k formálnímu vyhlášení nezávislosti Katalánska na Španělském království. Co s tím pak bude Madrid dělat, to si ani nedokážu představit. Další španělská občanská válka? V 21. století?," ptá se Šarapatka.

   

  Nelze podle něj zapomínat ani na to, že se v tomto dramatu hraje také o obrovské peníze. Katalánsko totiž tvoří více než 20 % celkového HDP Španělska. "A co když se vyhlášením nezávislosti Katalánska inspirují španělští Baskové, belgičtí Vlámové, Skotové nebo dokonce Bavoři? Co potom zbyde z té blahobytné Evropské unie paní europoslankyně Charanzové?," dodal politik.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...