Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  JASNÉ OMEZENÍ

  Německo nastavilo maximální počet přijatých uprchlíků za rok!

  09.10.2017 00:10 / politika google+ twitter facebook

  Německo přijme ročně 200 tisíc uprchlíků a ani o jednoho více! Křesťanskodemokratická unie CDU a Křesťanskosociální unie CSU se dohodly na kompromisu ohledně přijímání azylantů. Informovaly o tom agentury DPA a Reuters s odvoláním na zdroje z jednání obou stran.

  Merkelová lupa
  Angela Merkelová chce přijímat jen omezený počet běženců` | Archiv

  Německo tak na základě údajně uzavřené dohody ročně přijme nejvýš 200 tisíc uprchlíků a žadatelů o azyl. Pokud se informace potvrdí, podařilo se tak urovnat jablko sváru mezi šéfy obou stran Angelou Merkelovou a Horstem Seehoferem, které bránilo efektivnímu vyjednávání o nové německé vládní koalici.

   

  Otázkou zůstává, jak na dohodu budou reagovat možní koaliční partneři za Zelené a svobodné demokraty (FDP), kteří stanovení hranice zatím odmítali.  

  Německo má podle nové dohody přijmout ročně maximálně 200 tisíc uprchlíků!
   

   

  Omezení počtu přijímaných běženců na 200 tisíc ročně dlouhodobě požadovala CSU, která se dokonce nechala slyšet, že bez takové hranice nevstoupí do nové vlády. Naopak Merkelová byla jasně proti a ještě v předvolební kampani nedlouho před zářijovými parlamentními volbami řekla: „Můj postoj k horní hranici je známý. Nechci ji. Zaručeně. Nepovažuji ji ani za realizovatelnou.“

   

  Kompromis mezi CDU a CSU v otázce migrace, ale i dalších oblastech, o nichž zástupci obou stran dále jednají, je základním předpokladem, aby mohla začít jednání o nové vládní koalici. Výsledky zářijových voleb a rozhodnutí dosud koaličních sociálních demokratů (SPD) odejít do opozice přitom nedávají jinou možnost než vznik vlády CDU/CSU, FDP a Zelených.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...