Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÝ PROBLÉM

  Kauza Čapí hnízdo pokračuje. Babiš všem lhal?

  09.10.2017 00:05 / politika google+ twitter facebook

  Skupina Šuman, stojící především za zveřejněním tajných nahrávek Andreje Babiše, po delší odmlce odhalila na svém twitterovém účtu sérii dokumentů, které údajně naznačují, že se podnikatel a politik měl dopustit dotačního podvodu.

  Babiš lupa
  Kauza Čapí hnízdo pokračuje! | Archiv

  Z dokumentů britské banky HSBC totiž vyplývá, že farma Čapí hnízdo patřila přímo do společnosti Agrofert, což je v přímém rozporu s tím, co od začátku vypuknutí aféry tvrdí Babiš, tedy, že farma v žádném případě nebyla součástí Agrofertu.

   

  Pokud jsou zveřejněné dokumenty pravé, má z nich být zřejmé, že se Andrej Babiš a jeho lidé dopustili dotačního podvodu.

   

  Z údajů je rovněž zřejmé, že banka musela vědět, že Čapí hnízdo je součástí společnosti Agrofert. Babiše i jeho stranického kolegu Jaroslava Faltýnka z ANO poslanci vydali k trestnímu stíhání. Policie totiž Babiše podezírá z dotačního podvodu a z poškození finančních zájmů Evropské unie, podle vyšetřovatelů údajný podvod řídil.  

  Andrej Babiš všem údajně lhal, když tvrdil, že Čapí hnízdo v době získání dotace nepatřilo do Agrofertu!
   

   

  Oba poslanci ale vinu popírají, tvrdí, že hnutí ANO má kauza jen poškodit před volbami. Policie v kauze Čapí hnízdo začala už rozesílat obvinění jednotlivým aktérům. Dozorující zastupitel ale nechce prozradit, kdo by měl být obviněný. Údajně měla obvinění dostat i Babišova manželka Monika nebo její bratr. Usnesení by mohli obvinění dostat do rukou každým dnem.

   

  Farma byla do přelomu let 2007 a 2008 v holdingu Agrofert, který tehdy patřil Babišovi. Poté změnila formu vlastnictví na akciovou společnost s anonymními akciemi a nebylo tak možné dohledat jejího majitele. Díky tomu získala padesátimilionovou evropskou dotaci v programu pro malé a střední podniky, kterou by jako firma z koncernu Agrofert podle všeho dostat nemohla.

   

  Babiš loni v březnu řekl, že v době získání dotace vlastnili farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho manželky.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...