Čtvrtek 22. února 2018
svátek má Petr, zítra Svatopluk
  VELKÝ PROBLÉM

  Kauza Čapí hnízdo pokračuje. Babiš všem lhal?

  09.10.2017 00:05 / politika google+ twitter facebook

  Skupina Šuman, stojící především za zveřejněním tajných nahrávek Andreje Babiše, po delší odmlce odhalila na svém twitterovém účtu sérii dokumentů, které údajně naznačují, že se podnikatel a politik měl dopustit dotačního podvodu.

  Babiš lupa
  Kauza Čapí hnízdo pokračuje! | Archiv

  Z dokumentů britské banky HSBC totiž vyplývá, že farma Čapí hnízdo patřila přímo do společnosti Agrofert, což je v přímém rozporu s tím, co od začátku vypuknutí aféry tvrdí Babiš, tedy, že farma v žádném případě nebyla součástí Agrofertu.

   

  Pokud jsou zveřejněné dokumenty pravé, má z nich být zřejmé, že se Andrej Babiš a jeho lidé dopustili dotačního podvodu.

   

  Z údajů je rovněž zřejmé, že banka musela vědět, že Čapí hnízdo je součástí společnosti Agrofert. Babiše i jeho stranického kolegu Jaroslava Faltýnka z ANO poslanci vydali k trestnímu stíhání. Policie totiž Babiše podezírá z dotačního podvodu a z poškození finančních zájmů Evropské unie, podle vyšetřovatelů údajný podvod řídil.  

  Andrej Babiš všem údajně lhal, když tvrdil, že Čapí hnízdo v době získání dotace nepatřilo do Agrofertu!
   

   

  Oba poslanci ale vinu popírají, tvrdí, že hnutí ANO má kauza jen poškodit před volbami. Policie v kauze Čapí hnízdo začala už rozesílat obvinění jednotlivým aktérům. Dozorující zastupitel ale nechce prozradit, kdo by měl být obviněný. Údajně měla obvinění dostat i Babišova manželka Monika nebo její bratr. Usnesení by mohli obvinění dostat do rukou každým dnem.

   

  Farma byla do přelomu let 2007 a 2008 v holdingu Agrofert, který tehdy patřil Babišovi. Poté změnila formu vlastnictví na akciovou společnost s anonymními akciemi a nebylo tak možné dohledat jejího majitele. Díky tomu získala padesátimilionovou evropskou dotaci v programu pro malé a střední podniky, kterou by jako firma z koncernu Agrofert podle všeho dostat nemohla.

   

  Babiš loni v březnu řekl, že v době získání dotace vlastnili farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho manželky.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...