Středa 20. června 2018
svátek má Květa, zítra Alois

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  JASNÉ VIZE

  Kalousek: Znovu zavedeme zdravotnické poplatky!

  08.10.2017 00:30 / politika google+ twitter facebook

  Miroslav Kalousek patří mezi nejméně populární politiky současnosti v ČR. Jasně ale říká, že kdo hlásá a prosazuje reformy, nemůže být populární. Šéf TOP 09 například nezastírá, že pokud by se jeho strana dostala do vlády, znovu zavede zdravotnické poplatky a opět se bude platit školné na vysokých školách.

  Kalousek lupa
  Miroslav Kalousek to říká jasně a srozumitelně! | Youtube

  Miroslav Kalousek v rozhovoru pro iDnes.cz sice řekl, že „není možné, aby všichni měli všechno zadarmo", ovšem už zapomněl dodat, že on jako poslanec si žije "nad poměry" obyčejných občanů. Třeba už proto, že má vysoký plat, poslanecké náhrady a když jde třeba na nemocenskou, tak na rozdíl od "běžných smrtelníků" dostane zaplacené všechny dny, a to v plné výši. Nejenom on, ale i ostatní poslanci či senátoři.

   

  „Musíte ponechat právo těm, kteří na to mají peníze, aby si mohli koupit nadstandard, tedy lepší službu,“ uvedl Kalousek s tím, že TOP 09 je pro znovuzavedení poplatků v nemocnicích a možnost připlatit si nadstandard. 

   

  Jak to chce v reálu exministr financí udělat tak, aby ti "platící" neměli vše a ti, kteří jsou na pojišťovnu skoro nic, jak to totiž už nyní v některých špitálech vypadá, neuvedl.  

  Miroslav Kalousek potvrdil, že by TOP 09 znovu zavedla zdravotnické poplatky!
   

   

  To, jak to dál bude, záleží podle Kalouska hlavně na voličích! „Oni rozhodnou o tom, jestli budeme žít jako svobodní, suverénní občané, kteří se mohou spolehnout na férovost svého moderního státu, nebo zda budeme jen zastrašení zaměstnanci jakéhosi holdingu, kteří si nemohou být jisti vůbec ničím. Tou druhou prioritou je pro nás směřování v Evropské unii. Nemáme z toho žádnou radost, že vzniká model vícerychlostní Evropy, ale je to prostě realita," uvedl šéf TOP 09.

   

  Jak vysoké by podle něj byly třeba poplatky ve zdravotnictví? „Já myslím, že jak byly nastaveny za nás a pana ministra Hegera, byly přiměřené. Nicméně to je vždy otázka expertního doporučení odborníka, za které politik převezme odpovědnost a rozhodne. Máme vynikající úroveň veřejné zdravotní péče, jednu z nejlepších na světě, a chceme-li si ji udržet, tak ten systém se musí změnit a musí se do něj dostat více peněz," tvrdí Miroslav Kalousek s tím, že …"kdo má peníze, musí mít právo koupit si nadstandard."

   

  V praxi by to mělo podle politika vypadat asi takto: „Standard musí být na vynikající úrovni, aby každý ze svého pojištění měl přístup ze svého pojištění ke kvalitní zdravotní péči. A pak musíte ponechat právo těm, kteří na to mají peníze, aby si mohli koupit nadstandard, tedy lepší službu. Politická zbabělost, která v tuto chvíli zakazuje, aby šlo do zdravotnictví více soukromých prostředků, to je hlavní důvod mizerného ohodnocení kvalifikovaného zdravotnického personálu. Navíc ten obor se bude dál vyvíjet. Budou přicházet nové terapeutické metody, které budou dál zkvalitňovat a prodlužovat lidský život. A budou mít jedno společné. Bude to strašně drahé. Není možné, aby všichni měli všechno zadarmo. Musí být nárok a vedle toho možnost si přikoupit nadstandard. Zdůrazňujeme se sociální ochranou těch nejslabších, nejchudších. Ale všichni nejsou sociálně slabí. Všichni nemusí mít úplně všechno zadarmo," podotkl radikálně Kalousek.

   

  A do jaké vlády by TOP 09 eventuálně nešla a s jakou stranou? „Bude to tehdy, pokud se dostanou do Poslanecké sněmovny extrémní, xenofobní, nesnášenlivé strany typu SPD, tak v jejich případě to platí úplně stejně jako u KSČM," dodal.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...