Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Zeman a kalašnikov

  Hysterie v Poslanecké sněmovně: Zeman a kalašnikov téma č. 1!

  29.01.2016 06:00 / politika google+ twitter facebook

  Prezident Miloš Zeman opět vyvolal bouři ve sklenici vody na politické scéně tím, že na debatě v Tišnově na dotaz z pléna, jak se mají lidé zbavit Sobotky, prohlásil, že jakéhokoli politika se lze zbavit demokraticky volbami, nebo nedemokraticky kalašnikovem. Podle nezařazeného poslance Milana Šarapatky to vyvolalo doslova hysterii v Poslanecké sněmovně.

  Šarapatka lupa
  Poslanec Milan Šarapatka se podivuje nad hysterií, kterou vyvolala slova Zemana ohledně odstranění p | Internet

  Reakce, které po výroku Miloše Zemana následovaly, byly podle Šarapatky zcela neadekvátní. „Jsme s vysokou pravděpodobností jediná země v civilizovaném světě, kde prezident veřejně vyzývá k zabití předsedy vlády. Já se s tím vyrovnám, ale vadí mi, že tím Zeman děsí moje děti, celou rodinu a přátele," prohlásil v reakci na bonmot premiér Bohuslav Sobotka.  

  Poslanec Milan Šarapatka: Co to vlastně ten prezident Zeman tak strašného řekl?
   

   

  Přes zřejmé nepochopení prezidentových slov tímto kauza neskončila, konstatoval Šarapatka. Sněmovna začala, místo práce dle plánovaného programu, požadavkem poslankyně Miroslavy Němcové z ODS, aby se Miloš Zeman předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi omluvil a navrhla, aby se poslanci místo plánovaného programu mimořádně zabývali výroky Zemana. K ní se přidali poslanci za TOP 09 Kalousek a Laudát. „Přestřelil všechny možné hranice,“ řekl Sněmovně například František Laudát. „Prezident se zjevně nekontroluje a vyvolává úvahy o vlastní svéprávnosti,“ prohlásil šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. 

   

  „Tak nevím, dosud jsem se domníval, že hysterie je spíše výsadou žen… A co to vlastně ten prezident Zeman tak strašného řekl? Jednak je jeho způsob drsného humoru všem dobře znám, a za druhé mluvil přece o jakémkoli politikovi, tedy kromě premiéra i o sobě. Ale třeba taky o poslancích...,“ reagoval na aféru Šarapatka.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...