Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  RODINNÁ POLITIKA

  Zdechovský: Paskvil ministryně Marksové je pro-rodinnou (anti)koncepcí

  26.09.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Vláda v čele s ČSSD nejtěsnějším možným způsobem (9 ku 8) prohlasovala novou koncepci (proti)rodinné politiky. Ministryně Michaela Marksová hlasování vyvolala na konci volebního období, aby se už nemuselo přes poslance, domnívá se europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

  Zdechovský lupa
  Zdechovský | Archiv T. Zdechovského

  Schválená rodinná koncepce je ve skutečnosti protirodinná, je přesvědčen Zdechovský. "Není zde vůbec deklarovaná podpora klasických rodin, tj. úplných rodin s matkou a otcem. Naopak. ,Koncepce si dává za cíl podpořit všechny typy rodin a ocenit jejich přínos pro naši společnost,´ říká paní ministryně Marksová hned v úvodu tiskové zprávy vydané u příležitosti schválení této koncepce," poznamenal europoslanec.

   

  Ve tiskové zprávě se ale podle lidoveckého politika dočteme i další zajímavé věci. "Vzhledem k různorodosti dnešních rodin Koncepce nepředkládá ideální model rodiny, ale oceňuje jedinečnost rodinných vztahů," píše se dále. "Žádný ideální model rodiny tak podle paní ministryně neexistuje. Rodina může být podle této koncepce prakticky cokoliv, tedy jeden či více lidí, kteří chtějí dítě nebo i jen někdo ochotný se starat o nemocnou sousedku. Považovat ale za rodinu třeba dva lidi toužící po dítěti a garantovat jim proto extra péči státu je absurdní nesmysl ve stylu ,sociální dávky vždy, všem a bez rozdílu´," konstatoval Zdechovský.  

  Nechápu, proč chce ČSSD opustit úspěšnou rodinnou politiku a místo hodlá zavést socialistický ideologický paskvil, říká Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).
   

   

  Nemůže být podle něj jakýchkoli pochyb o tom, že úplné rodiny mají prokazatelně nejlepší předpoklady pro výchovu dětí, a tudíž jsou i nejméně nákladné pro náš stát. "Proč tedy vládní koncepce zcela nepochopitelně ignoruje význam stabilních a úplných rodin s otcem a matkou? Namísto toho se uchyluje k nezodpovědnému experimentování, když na roveň klasické rodiny staví v podstatě jakoukoliv sociální skupinu i tzv. ,alternativní modely´. Jak to má pomoci socialisty omílanému zvyšování porodnosti, když bez moderních lékařských zásahů dvě ženy nebo dva muži spolu dítě prostě nepočnou?," klade si otázky Zdechovský.

   

  Poukázal také na to, že v koncepci není zahrnuto žádné další zvyšování daňového zvýhodnění na děti obsažené v koaliční smlouvě. Navrhuje se dokonce zrušení či změna slevy na manželku a také se předpokládá zásadní přesun prostředků ve prospěch sociálních dávek. "Jinými slovy, cílem politiky sociálních demokratů je zřejmě oslabit postavení klasické rodiny a udržet lidi co nejvíce závislými na státu. Co také můžeme od ČSSD čekat jiného, že? A to ,nejlepší´ nakonec. Schválená koncepce zcela ignoruje skutečnost, že počet narozených dětí se v roce 2016 již třetím rokem v řadě meziročně zvýšil. Opravdu nechápu, proč má ČSSD, především pak paní ministryně Marksová, v úmyslu opustit dosavadní prokazatelně úspěšnou rodinnou politiku a na místo toho nám chce zavést socialistický ideologický paskvil," nešetřil kritikou Zdechovský.

   

  Varuje také přes systémem, který panuje v Norsku a ke kterému se podle něj snaží sociální demokraté přiblížit. "Už dlouhodobě otevřeně mluvím o legálních krádežích dětí a všemožném státu založeném na šmírování a posuzování vhodnosti rodičů na základě dojmologie sociálních pracovníků. Díky tomu dnes řada Norů opouští jeden z nejbohatších států světa a stěhují se například do chudšího Polska. Protože tam významu slova ,biologická´ rodina rozumí," řekl Zdechovský. Proto podle svých slov věří, že u řady lidí tento předvolební silový krok ČSSD u volebních uren rozhodně nepomůže. "Protože si snad uvědomí, že cena za podporu zkrácených úvazků a vyšší přídavky je pošlapání práv a zájmů dětí a také dlouhodobě neudržitelné rozdávání z cizího a zadlužování našich dětí. Taková koncepce rodinné politiky, která dostane do dluhů děti a vnoučata, je totiž z principu naprosto nepřijatelná. Především proto, že chápeme smysl rodiny jako subjektu, kdy rodiče ani děti na sobě neparazitují, ale vzájemně se přirozeně podporují a pomáhají si. Teda alespoň z mého pohledu," prohlásil europoslanec.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...