Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PŘEDVOLEBNÍ HRÁTKY

  Šéf ODS Petr Fiala: Tohle řekl o Babišovi!

  23.09.2017 00:30 / politika google+ twitter facebook

  ODS není zrovna z těch stran, které si mohou být výsledky letošních voleb nějak zvlášť jisté a tím pádem ani šéf Petr Fiala. Přesto se neustále pouští do kritiky politického rivala, předsedy ANO Andreje Babiše.

  Fiala Petr lupa
  Petr Fiala odmítá Andreje Babiše ve vládě i koalici s jeho hnutím ANO! | Archiv P. Fialy

  Petr Fiala pro Deník uvedl, že Babiš neměl být v současné vládě a neměl by být ani v té příští.

   

  „Přeji si dostat co nejsilnější mandát pro ODS, abychom mohli realizovat naši politiku. Nebudu teď plánovat širokou koalici proti někomu, to by mi přišlo málo. Lidem ale také říkám, že pokud nechtějí, aby tu vládl Andrej Babiš s podporou komunistů nebo někoho dalšího, měli by dát hlas ODS. A nepřejí-li si, aby měli komunisté vliv na vládu, do které je zve třeba pan Sobotka, jedinou obranou je silná ODS,” řekl předseda.

   

  Odmítá zároveň názor politických soupeřů, že jeho strana je protievropská a přála by si vystoupit z EU. „Pro mě je naprosto podstatné být součástí demokratické Evropy a nikdy bych nic jiného netoleroval. To, že jsme kritičtí k řadě věcí v EU, k tomu, jak se řešila migrační krize, k eurozóně, je přece naprosto normální,“ řekl.  

  Petr Fiala má za to, že Andrej Babiš neměl být v této vládě a neměl by být ani v té další!
   

   

  Ačkoli si ponechává střízlivý odstup, neodmítá dokonce ani přijetí eura, jen chce zrušit závazek povinného vstupu do eurozóny. „Začít platit eurem můžeme tehdy, až to pro nás bude výhodné, například v okamžiku, kdy bude eurozóna funkční. Ne, že vstoupíme do eurozóny a začneme se podílet na rozpočtové nekázni některých zemí, na něž budeme platit. To nedává žádný smysl,“ míní Fiala.

   

  A co by udělal Fiala, pokud by ODS dostala dostatečný počet hlasů a ve vládě mohla rozhodovat? „V prvním půlroce vládnutí se musí udělat komplexní audit zbytečných předpisů v každém resortu. U podzákonných norem jejich rušení nebude nijak složité, u legislativy to bude trvat déle, ale i to se musí zvládnout. Když dokonce soudce Nejvyššího soudu řekne, že ani oni už se v tom nevyznají, musí to rozumného a odpovědného politika vést k závěru, že takhle to dál nejde,” podotkl Petr Fiala.

   

  Dodal, že si sám neumí představit variantu, že by ODS byla ve vládní koalici s ANO Andreje Babiše. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...