Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DIVNÉ ROZHODNUTÍ

  Merkelová má co vysvětlovat! Udělala asi nejspíš "vlastní zákon"!

  22.09.2017 11:30 / politika google+ twitter facebook

  Ani dva roky poté, co německá vláda umožnila uprchlíkům uvízlým na takzvané balkánské stezce vstup do země, není jasné, na jakém právním základě tak učinila. Vyplývá to z posudku právníků Spolkového sněmu, o kterém v pátek, tedy dva dny před německými parlamentními volbami, informoval list Die Welt.

  Merkelová Angela lupa
  Angela Merkelová teď čelí veliké kritice kvůli pozvání uprchlíků do země! | Archiv ČT

  Podle posudku měly úřady na podzim 2015 na základě tehdy platného práva uprchlíky přicházející z bezpečného Rakouska na hranicích spíše odmítnout. Angela Merkelová jako šéfka vlády si tak nejspíše "vyrobila vlastní nepsaný zákon", myslí si mnozí kritici kancléřky.

   

  V závěru kampaně před nedělními parlamentními volbami je posudek Vědecké služby - oddělení Spolkového sněmu, které je přísně apolitické - značně výbušným. Liberální Svobodná demokratická strana (FDP) i protiimigrační strana Alternativa pro Německo (AfD), které po volbách pravděpodobně usednou v parlamentu, již dříve oznámily, že podpoří vznik parlamentního vyšetřovacího výboru k migrační politice vlády kancléřky Angely Merkelové.

   

  Otázku, zda bylo přijetí migrantů zásadním rozhodnutím, ale posudek jednoznačně nezodpovídá. Upozorňuje nicméně na rozhodnutí ústavního soudu, z něhož podle listu Die Welt vyplývá, že o rozhodnutí vpustit uprchlíky do Německa měl hlasovat parlament.  

  Angela Merkelová uprchlíky do Německa nejspíš pozvala jen tak, podle svého rozhodnutí!
   

   

  Otevření hranic pro uprchlíky na balkánské stezce 4. září 2015 nařídila kancléřka Angela Merkelová pouze po dohodě s jednotlivými ministry. Parlament o tom nikdy nehlasoval, a to ani dodatečně. Vláda podle Vědecké služby parlamentu přitom nevyužila ani jiné právní normy, které by jí zmiňovaný krok umožnily v souladu s právem učinit.

   

  Poslankyně strany Levice Sevim Dagdelenová, která vypracování posudku parlamentním právníkům zadala, vyzvala kancléřku, aby se k jeho závěrům vyjádřila. „Bylo správné uprchlíkům pomoci, posudek ale ukazuje, jak 'bezohledně' tehdy Merkelová a vicekancléř Sigmar Gabriel jednali," uvedla Dagdelenová.

   

  „Bohužel do rozhodování nezapojili ani parlament, ani sousední země," dodala. Podle ní to posílilo především pozice protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD).

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...