Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SKANDÁLNÍ VYJÁDŘENÍ

  Cikáni jsou otravní a k ničemu! To řekl náměstek ministra!

  15.09.2017 00:40 / politika google+ twitter facebook

  Hodně skandální vyjádření dal na veřejnost náměstek ministra průmyslu a kandidát ČSSD v Ústeckém kraji Karel Novotný. O Romech totiž uvedl, že jsou otravní a k ničemu. To se neobejde bez následků.

  KAREL NOVOTNÝ lupa
  Náměstek ministra Novotný hodně přestřelil svým výrokem! | Archiv

  Karel Novotný přirovnal Romy na sociální síti k medúzám. Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) označil jeho výrok za nepřijatelný a distancoval se od něj. V pátek bude s náměstkem o jeho názoru mluvit a poté rozhodne o dalším postupu.

   

  „Povedu s ním na toto téma zásadní rozhovor, z něhož následně vyplynou příslušné závěry," řekl pro Aktualne.cz Havlíček.  

  Náměstek ministra a sociální demokrat Karel Novotný zaútočil na Romy velmi ostře!
   

   

  „Cikáni jsou jako medúzy - otravný a k ničemu," napsal doslova náměstek ve facebookové diskusi. Komentář připojil k profilu skupiny Naštvané matky, která vystupuje proti migrantům, Romům nebo sexuálním menšinám.

   

  „Je to skandální, co si náměstek ministra dovolí, že hází všechny do jednoho pytle, a že si dovolí takto kohokoli označit a nazvat,” komentovali někteří diskutéři jeho vyjádření. Romské organizace se proti tomu, co Novotný napsal, okamžitě ohradily.

   

  Novotný je od roku 1998 členem ČSSD, v letech 2010 až 2014 působil jako náměstek primátora Mostu. V únoru 2014 se stal náměstkem ministra průmyslu a obchodu pro sekci podnikání a oblast ochrany spotřebitele, od července 2016, kdy úřad ještě vedl Jan Mládek, je politickým náměstkem.

   

  Karel Novotný na ústecké kandidátce ČSSD pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny figuruje na 13. místě.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...