Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ZVYŠOVÁNÍ PLATŮ

  Rozvoral: Vládní předvolební maškaráda – zvyšování platů, kam se podíváš!

  14.09.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  S letošním létem se roztrhl pytel s navyšováním platů ve státní sféře a ministr financí nedělá v současné době nic jiného, než že prohledává každý kout ministerstva a hledá každou zapadlou korunu, aby všechny ministry uspokojil. Podle Radka Rozvorala (SPD) jde ale jen o předvolební kampaň.

  Rozvoral lupa
  Rozvoral | SPD

  Vláda Bohuslava Sobotky podle Rozvorala arogantně celé čtyři roky podporovala levnou práci, čímž šla na ruku hlavně všem zahraničním montovnám, které každým rokem vyvádějí na dividendách mimo Českou republiku miliardové zisky, za které pak mohou, jak se lidově říká "žrát koňská vejce". "Veškerou tu aroganci vlády s levnou prací podporovaly celé čtyři roky i oranžové odbory řízené sociálními demokraty, které se z čista jasna společně s vládou těsně před volbami probudily z tvrdého zimního spánku a začaly agitovat a lobovat, aby se společně s vládou zavděčily co největšímu počtu voličů," podotkl Rozvoral.  

  Aby vláda mohla navýšit platy, bude si na tuto předvolební maškarádu muset půjčit a tím zase o něc více zadluží příští generace, míní Radek Rozvoral (SPD).
   

   

  Důvod, proč najednou všichni řeší navyšování platů, je prý vemi jednoduchý. "Je přeci před volbami a takováto činnost je jednoduchou volební kampaní, která vládní partaje nestojí ani korunu, jelikož všechny ty finanční prostředky na zvyšování platů půjdou ze státního rozpočtu, tedy z peněz každého z nás. Peníze na to ale ministerstvo financí nenajde, a to i kdyby zašel pan Pilný do sklepních prostor ministerské budovy. Ty peníze prostě nejsou, a tak vládě nezbyde nic jiného (aby svých slibů dostála), než si na tu předvolební maškarádu opět vypůjčit a tím zase o něco více zadlužit naše příští generace," prohlásil Rozvoral. Zvyšování platů je podle něj sice zcela jistě na místě, ale je to prý potřeba dělat systematicky, koncepčně, bez rozkrádání a ne si na tom stavět volební kampaň. "Slušní lidé si zaslouží spravedlivou mzdu za práci a férové podmínky pro podnikání," dodal Rozvoral.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...