Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÁ NOVINKA

  Blamáž nebo motivace? Stát spouští účtenkovou loterii!

  13.09.2017 00:15 / politika google+ twitter facebook

  Už od 1. října startuje účtenková loterie v ČR. Zatímco ministerstvo financí si od toho hodně slibuje, lidé jsou v rozpacích. Ročně přitom mohou vyhrát ceny za 65 milionů korun.

  Účtenkovka lupa
  Účtenková loterie startuje 1. října a vyhrát lze ceny za 65 milionů koru ročně! | Archiv

  Zájemci o účtenkovou loterii mohou od 1. října zaregistrovat účtenky prostřednictvím formuláře na www.uctenkovka.cz nebo pomocí mobilní aplikace Účtenkovka, která umožní automatické načtení údajů z účtenky.

   

  Loterie je vázaná na EET, která zatím platí pro hotely a restaurace a maloobchodní a velkoobchodní firmy. Do loterie tak bude možné zaregistrovat jen jejich účtenky. Hospodářská komora považuje loterii za kontroverzní. Například na sousedním Slovensku se podle mnohých obyvatel moc neosvědčila. Podle kritiků jde jen o blamáž a snahu státu získat o lidech co nejvíce informací. 

  Od 1. října startuje účtenková loterie ministerstva financí!
   

   

  Ministerstvo financí si od loterie slibuje větší motivaci zákazníků k přebírání účtenek vydaných v systému elektronické evidence tržeb (EET), jehož efektivita by se tím měla zvýšit. „Pomocí účtenkové loterie chceme posílit obecný názor, že vydávat a brát si účtenku je zcela normální a samozřejmé. Je to standard, na nějž jsou vyklí obyvatelé mnoha evropských zemí, a já věřím, že se k nim brzy připojíme," uvedl ministr financí Ivan Pilný (ANO).

   

  „Lidé budou moci přihlásit neomezený počet účtenek, ale musí dodržovat například pravidlo, že od jednoho obchodníka mohou denně zaregistrovat jednu účtenku. Podnikatelé se proto nemusí obávat, že budou zákazníci uměle rozdělovat svůj nákup na více částí, aby zvýšili své šance na výhru," uvedla náměstkyně ministra financí Alena Schillerová.

   

  Losování bude každý měsíc z účtenek vydaných za předem stanovené období. O ceny se bude poprvé losovat 15. listopadu, a to z účtenek vystavených během října a zaregistrovaných nejpozději tři dny před losováním, tedy 12. listopadu. Loterie se mohou zúčastnit zaregistrované osoby starší 18 let.

   

  Úřad plánuje ročně vyplácet výhry za 65 milionů korun, měsíčně by si soutěžící měli rozdělit zhruba 21 000 výher.

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...