Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ROZHODNÝ NÁZOR

  Zeman mu to řekl jasně: Žádné uprchlíky, ani za peníze!

  13.09.2017 00:05 / politika google+ twitter facebook

  Na státní návštěvu ČR německý prezident Frank-Walter Steinmeier hned tak nezapomene. Hlavně ne na to, co mu řekl český protějšek Miloš Zeman. Zcela jasně ho upozornil, že žádné uprchlíky přijímat nebudeme, a to ani za peníze!

  Zeman a Frank-Walter Steinmeier lupa
  Miloš Zeman to Frankovi-Walter Steinmeierovi řekl jasně! | Facebook M. Zemana

  Miloš Zeman jasně - směrem k německému kolegovi - uvedl, že on i další čeští politici odmítají návrh, že by Česko za přijaté migranty dostávalo peníze. „Bylo by to nedůstojné pro obě strany a cítili bychom se jako pašeráci lidí,“ uvedl prezident, čímž narážel na informaci, která v minulém týdnu proběhla německými médii.

   

  Právě podle tohoto návrhu by v budoucnu mohly státy EU za každého přijatého uprchlíka podle kvót dostat až 60 tisíc eur.  Podle některých politiků by to bylo jen “obyčejné uplácení” či “prodávání běženců”!

   

  Zeman také odmítl, že by Praha byla v migrační krizi nesolidární s ostatními evropskými státy a poukázal na to, že Česko investuje peníze do rozvojové pomoci v zemích, odkud uprchlíci přicházejí.  

  Miloš Zeman odmítl nápad, že by i ČR přijímala uprchlíky za eura od EU!
   

   

  „Především na pomoc v zemích, odkud jdou, by se měla zaměřit i EU. Řekl jsem panu prezidentovi Steinmeierovi, že si dovedu představit velmi účinnou pomoc evropských zemí v zemích původu migrantů, ať už je to elektřina, ať už jsou to vodní zdroje, školy, nemocnice a další oblasti,“ řekl Zeman.

   

  A upozornil, že odchod migrantů zhoršuje sociální situaci ve státech, odkud pocházejí. „Přirozeně je správné, a říkám to i v Německu, že musíme dát lidem důvod pro to, aby chtěli zůstat v zemi, odkud pocházejí,“ řekl Steinmeier. Znamená to podle něj přispívat k hospodářskému růstu a k zajištění právního státu v zemích, odkud migranti pocházejí.

   

  Německý prezident ale zároveň apeloval na to, aby se unijní státy řídily rozhodnutími Evropského soudního dvora. „Co se týká rozhodnutí ESD, nelze je akceptovat jen v případech, kdy se nám to hodí,“ řekl.

   

  Prezidenti se neshodli také v otázce protiruských sankcí EU. Zatímco Zeman vyzval k jejich zrušení, protože podle něj nevedou k cíli, podle Steinmeiera nejsou samoúčelné a bude je možné odstranit teprve v okamžiku, kdy se podaří dosáhnout pokroku v mírovém procesu na Ukrajině.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...