Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PLATY UČITELŮ

  Skopeček: Kdyby stát nebobtnal, bylo by na platy učitelů

  12.09.2017 14:30 / politika google+ twitter facebook

  Ministr financí za hnutí ANO Ivan Pilný na povel sociálních demokratů upravil makroekonomickou predikci, aby zvýšil odhad příjmů státního rozpočtu, a umožnil tak vládě přidat učitelům na platech. Podle poslance a ekonomického experta ODS Jana Skopečka je ale chybou vlády, že je nutné doslova čarovat s čísly, aby na navýšení platů byly peníze.

  Skopeček lupa
  Skopeček | ODS

  Kdyby současná agrosocialistická vláda nepřijala za dobu svého mandátu 30 tisíc nových státních zaměstnanců, kteří stojí daňové poplatníky desítky miliard korun navíc, nemusel by ministr financí Pilný čarovat s čísly rozpočtu tak, aby mohli učitelé dostat konečně přidáno, je přesvědčen Jan Skopeček.  

  Kdyby vláda nepřijala 30 tisíc nových státních úředníků, nebyl by problém najít v rozpočtu peníze na platy učitelů, říká Jan Skopeček (ODS).

   

  Kapitola školství navíc není v rámci státního rozpočtu "chudou příbuznou", tvrdí poslanec ODS. "Stačilo by, aby rostoucí výdaje této kapitoly končily u učitelů a nikoliv v nejrůznějších ideologických projektech typu ukvapené, nepřipravené a drahé plošné inkluze. Pak by učitelé mohli dostat přidáno a vyšší výběr daní z titulu vyššího ekonomického růstu mohl být využit na snížení schodku veřejných financí. Tak by se chovala nesocialistická, odpovědná vláda," dodal Skopeček.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...