Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  JASNÉ ROZHODNUTÍ

  Šéf lidovců Bělobrádek ostře: S obviněným Babišem do vlády nikdy!

  10.09.2017 00:30 / politika google+ twitter facebook

  Zatímco nyní je šéf lidovců Pavel Bělobrádek vicepremiérem a ministrem, po volbách by být nemusel. Hlavně proto, že odmítá, že by strana šla do případné další spolupráce s ANO, pokud bude její šéf Andrej Babiš obviněn.

  Bělobrádek lupa
  Pavel Bělobrádek odmítá jít s obviněným Babišem do vlády! | Archiv ČT

  Zatímco Babiš uvedl, že kauza Čapí hnízdo je zpolitizovaná a naplánovaná tak, aby poškodila jeho hnutí, Pavel Bělobrádek hovoří jinak. A to velmi hrdinně, i když by už také v příští vládě sedět nemusel. 

   

  „Já mám důvěru v orgány činné v trestním řízení. Situace bude na jejich posouzení. Ale nebezpečné je, když se zpochybňuje nezávislost policie, státního zastupitelství, soudu. A je obzvláště pikantní, když to dělá člověk, který sám označil některé poslance za zloděje, který hovořil o tom, že všichni kradou a že všechno je zkorumpované, přitom nikdy žádné důkazy nepředložil," uvedl Bělobrádek v rozhovoru pro Právo.

   

  Například to, že i lidovecký hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek říká, že vyšetřování Babiše a kauzy s Čapím hnízdem před volbami je podezřelé, považuje šéf strany KDU-ČSL Bělobrádek spíš za výjimečné vyjádření.  

  Pavěl Bělobrádek odmítá jít do případné vlády s Babišem, pokud by byl obviněn!
   

   

  „To je u nás v KDU-ČSL ojedinělý názor. Je to dáno i tím, že Jiří Čunek má s orgány činnými v trestním řízení zkušenost. Kauzu Andreje Babiše jsme probírali a většina má jiné názory než Jiří Čunek. Takže pro nás naopak to, že je někdo trestně stíhán, je zásadní věc pro to, aby takový člověk nebyl ve vládě, anebo abychom v takové vládě nebyli my," pohrozil vicepremiér, jehož nedávné názory zvedly ze židle miliony Čechů. 

   

  Pavěl Bělobrádek například jinými slovy řekl, že pokud má matka samoživitelka problém s tím, že jí expartner neplatí, „je to vlastně její vina a měla si najít pořádného chlapa"! Dále také naštval miliony milovníků domácích mazlíčků. To zase uvedl, že zvíře neumře, ale chcípne. „Názor na umírání zvířat je modernistický, levicový a používají ho hlavně lidé s pecičkami v nose a obočí...". Tak takto podobně Bělobrádek hovořil.

   

  Bělobrádek sám si myslí, že presumpce neviny je sice důležitá, ale že na politiky má platit trochu jiný standard. „Nedovedu si představit, že by se něco podobného stalo třeba v Německu nebo v Rakousku. Když se s kolegy z Německa bavím, tak jenom kroutí hlavou, že člověk při takovýchto podezřeních neodstoupí. To nechápou," podotkl šéf lidovců.

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...