Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KAUZA ČAPÍ HNÍZDO

  Babiš a Faltýnek prosili: Vydejte nás policii!

  06.09.2017 14:00 / politika google+ twitter facebook

  Už od časného dopoledne se ve Sněmovně projednává vydání představitelů ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo. Sám šéf hnutí doslova “prosil” poslance, aby je opravdu vydali!

  Babiš Faltýnek lupa
  Babiš s Faltýnkem sami prosili, aby je Sněmovna ke stíhání vydala! | Archiv ČT

  Většina poslanců napříč stranami už řekla, že je pro vydání Babiše a Faltýnka ke stíhání. Pokud se tak stane a pokud by byli odsouzeni, hrozilo by jim 10 let vězení. Babiš ale trvá na tom, že je nevinen a že jde jen o snahu zlikvidovat ANO, jak říká.  

  Andrej Babiš vyzval poslance, aby jeho i kolegu Faltýnka vydali k trestnímu stíhání!
   

   

  „Vy všichni přece víte – a jak mi ostatně na výslechu řekl i policejní vyšetřovatel – že kdybych nebyl v politice, kauzu Čapí hnízdo by nikdo nevyšetřoval. A vy byste o té farmě možná ani nikdy neslyšeli. Takže samozřejmě co tady budu říkat, je určitě házení hrachu na zeď. Ale řada z vás mě určitě na základě pouhých osobních antipatií už dopředu odsoudila a vydala k trestnímu stíhání, aniž by si vyslechla jakékoliv faktické argumenty,” řekl Andrej Babiš ve Sněmovně.

   

  Promluvil ke kolegům poslancům a hovořil i za kolegu Faltýnka. „Samozřejmě, je to na vás, je to na vás, jak se k tomu postavíte, ale podstata je v tom, že je jasné, že budu vydán. Já s tím problém nemám, ale o mém osudu v politice, protože ta kauza mě má jednoznačně v politice zlikvidovat, rozhodnou občané ve volbách. Oni budou mít poslední slovo. A já budu bojovat. A mí političtí protivníci, když už neumíte bojovat objektivně a používáte tyto podpásovky, tak vám mohu jenom slíbit, že mě neumlčíte, nezastrašíte a nezastavíte a taky se mě nezbavíte. Takže určitě mě klidně vydejte a já vás žádám o zbavení imunity, aby pravda vyšla najevo,” dodal šéf ANO a exministr financí.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...