Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  POPULÁRNÍ PIRÁTI?

  Bartoš: Průzkum ukázal, že Piráti mají druhý největší počet sympatizantů

  01.09.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Český výzkumný Startup Behavio udělal trochu jiný předvolební průzkum. Průzkum, který se nesnaží odhadnout výsledek voleb, ale zjišťuje, nejen koho budou volit už rozhodnutí voliči, ale především mezi jakými stranami se rozhodují voliči, kteří ještě jasno nemají. Piráti v něm jasně bodují, informuje jejich předseda Ivan Bartoš.

  Ivan Bartoš lupa
  Ivan Bartoš | pirati.cz

  Současně se Behavio snaží simulovat reálnou volební situaci, takže respondenti dostali “volební lístky” stran a s těmi v ruce se teprve rozhodovali. Na tento projekt vybralo Behavio peníze přímo od lidí skrze crowdfundingový portál Hit-Hit.  

  Ukázalo se, že veřejnost má k Pirátům daleko větší sympatie, než co běžně měří jiné agentury.
   

  Ukázalo se, že veřejnost má k Pirátům daleko větší sympatie, než co běžně měří jiné agentury. U 14 procent oprávněných voličů se Piráti dostávají do užšího výběru stran, mezi kterými se lidé rozhodují a dvě procenta oprávněných voličů jsou napevno odhodlaní Piráty volit. Tato dvě procenta podpory rozhodnutých v praxi znamenají spíše tři procenta u voleb (volební účast bývá okolo 60 procent). Pirátům tedy ke vstupu do Sněmovny stačí získat každého desátého podporovatele z širšího jádra sympatizujících a přesvědčit je, aby skutečně dorazili k volbám. A vstoupí do Sněmovny.

   

  „Mám velkou radost, když vidím, kolik lidí o nás uvažuje. Výzkum potvrdil, že zacílení naší kampaně je správné a že volební ambice deset procent hlasů je reálná. O tom, kolik lidí nás nakonec skutečně bude volit, rozhodne především volební účast našich podporovatelů. Proto se je snažíme zvednout ze židlí rozsáhlou kontaktní kampaní po celé republice,“ říká k výsledkům průzkumu Ivan Bartoš, předseda Pirátů.

   

  Čtyřicet procent volebního potenciálu Pirátů jsou totiž dosavadní nevoliči. To mohou být jak prvovoliči, kteří dříve volit nemohli, ale také lidé, kteří dosud “neměli koho volit”. Potěšující potom je, že s Piráty sympatizuje druhý největší počet oprávněných voličů.

   

  Behavio také zveřejnilo kompletní mapu voličů včetně programových priorit voličů a překryvů mezi stranami.

  pop | bleskove.cz

  Témata: PIRÁTI, průzkum
  Komentáře ke článku
  loading...