Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZVLÁŠTNÍ NÁZORY

  Dienstbiere, co to zase plácáš? Ptají se Češi i politici!

  28.08.2017 11:25 / politika google+ twitter facebook

  Miloš Zeman ho nesnáší a nemá ho ráda ani část jeho “mateřské” ČSSD. Teď o sobě bývalý ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier dal zase vědět. Prohlásil, že přeci není možné, abychom nechtěli přijímat muslimy. To podle něj prostě nejde!

  Dientsbier lupa
  Jiří Dienstbier tvrdí, že nelze nepřijímat muslimy jako uprchlíky! | Archiv

  Dienstbier si tím opět naštval miliony Čechů a desítky svých poltiických kolegů, oponentů samozřejmě dvakrát. Exministr oponuje svému stranickému kolegovi, premiérovi Bohuslavu Sobotkovi v otázce migrační krize.

   

  Premiér totiž v minulých dnech řekl, že v Česku nechceme muslimy. Dienstbier však uvádí, že víra prý není kritériem, podle kterého by Česko mohlo rozhodovat, koho na své území přijme.

   

  „Pro mě je podstatné, že tady platí Listina základních práv a svobod, že náš stát se neváže na žádnou víru ani náboženství, to znamená, že má každý svobodu vyznávat jakoukoli víru nebo být bez vyznání. Desítky tisíc muslimů u nás žijí a zcela bezproblémově toto právo užívají,” prohlásil Dienstbier pro MF Dnes.  

  Jiří Dienstbier tvrdí, že musíme přijímat žadatele o azyl, ať jsou muslimové, či nikoli!
   

   

  Podle Dienstbiera se navíc nelze příchodu muslimů vyhnout,  a to v případě, že Česko skutečně chce přijímat uprchlíky z postsovětských zemí.

   

  „My jsme se nikdy nezabývali tím, jestli ti Rusové a Ukrajinci a další mají tu nebo onu víru. A i mezi nimi je řada muslimů, takže si myslím, že takto k tomu nelze vůbec přistupovat,“ řekl senátor Jiří Dienstbier

   

  „Jenže Ukrajinci ani Rusové v Evropě či jinde na světě nepáchají teroristické útoky. Kurňa, Dienstbiere, prober se. Za co bereš ty peníze, když myslíš tou svou nevymáchanou tlamou víc, než hlavou,” napsala na sociální síti v reakci na jeho prohlášení jedna z diskutérek.

   

  Dienstbier si ale vede svou. „Pokud tu požádá o azyl někdo, kdo na něj má podle mezinárodních smluv nárok, dostane jej bez ohledu na vyznání,” uvedl.

   

  To by znamenalo, že každý stát je povinen přijmout kohokoli, kdo si požádá o udělení azylu? To je samozřejmě nesmysl. Každá žádost, a zvlášť v ČR, je velmi přísně zvažována a nikdo tu azyl nedostává automaticky.

   

  Dienstbier poznamenal, že pokud tady máme společný prostor v rámci EU, potřebujeme fungující schengenský prostor. „Pak musíme posílit vnější hranice, to je přirozené. Na druhou stranu, pokud máme společný prostor, pak v něm musí platit také společná pravidla,“ dodal.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...