Pondělí 28. května 2018
svátek má Vilém, zítra Maxmilián a Maxim

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Jen legrace?

  Zeman naštval i pobavil politiky výrokem: Sobotky se lze zbavit kalašnikovem!

  26.01.2016 13:27 / politika google+ twitter facebook

  Prezident Miloš Zeman zase zaperlil. Když se v pondělí zúčastnil besedy v Tišnově, dostal z obecenstva dotaz: Jak se zbavit premiéra Bohuslava Sobotky? A prezident mu odpověděl: Demokraticky volbami, nedemokraticky kalašnikovem. Bohužel za to schytal od některých velkou kritiku, některé politiky a protivníky Sobotky ovšem pobavil.

  Zeman Miloš lupa
  Miloš Zeman prý některé politiky šokoval a naštval, když se vyslovil na besedě na adresu Bohuslava S | archiv ČT

  Mluvčí hradu Jiří Ovčáček označil výrok Zemana za drobný bezvýznamný bonmot a reakce některých politiků za zbytečně hystericky pokrytecké.

   

  Jenže prezidentova slova mnozí politikové a ministři odsoudili, že taková legrace do nejvyšších politických kruhů nepatří.  

  Miloš Zeman rozčílil některé členy vlády a další politiky svým výrokem na adresu premiéra Sobotky!
   

   

   „Nevkusné žerty o použití zbraní vůči představitelům státu jen přilévají olej do ohně,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

   

  Svou polívčičku si přihřál i velký Zemanův rival ministr pro lidská práva a legislativu Jiří Dientsbier. „Po podpoře extremismu a fašizace společnosti Zeman veřejně připouští atentát na předsedu vlády. Má meze, za které není ochoten zajít?” napsal na facebooku.

   

  Ministr financí Andrej Babiš (ANO) předpokládá, že se jedná o jeden z mnoha prezidentových bonmotů, ale míní, že v takovém případě je zbytečné až takto žertovat.

   

  „Některé bonmoty a vtipy se nepovedou, sám jsem toho příkladem,” reagoval zase vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Slova prezidenta Zemana odsoudil i šéf TOP 09 Miroslav Kalousek a například zastupující předseda Starostů Petr Gazdík je prý ze Zemanových slov zděšen.

   

  Předseda KSČM Vojtech Filip to označil za nechutní. „Já jen pevně doufám, že to pan prezident myslel v žertu,“ dodal.

   

  Jiní si však pod vousy mumlají, ač to oficiálně pochopitelně nepřiznají, že j výrok velmi pobavil, a že Zeman největší pravdu říká, když právě ze sebe hrne své bonmoty, lhostejno na čí adresu. 

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...