Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SYN PROTI OTCI?

  Stropnický: Selským rozumem proti Babišovi!

  21.08.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  V předvolebním boji hodlá Strana zelených využít také dokumentární film s názvem Selský rozum, jehož hlavní postavou je Andrej Babiš. Jedním z kritiků slovenského oligarchy, mediálního magnáta a vlivného politika tak bude Matěj Stropnický mladší, syn jednoho z Babišových ministrů.

  Stropnický lupa
  foto | archiv

  „Jdeme proti Babišovi - ale konkrétně. Budeme mít dva karavany, které budou křižovat republiku. Já chci navštívit všechna okresní města, zastávek bude přes devadesát. Je prostě potřeba s lidmi mluvit. Budeme mít besedy, promítat film, který se týká Babišovy politiky a jmenuje se Selský rozum,“ píše na svém facebooku mladý Stropnický.

  „Chceme, aby lidé viděli, jakým způsobem Babiš podniká a co je tudíž jeho bytostným zájmem v politice. On nechce zvyšovat platy, protože by to ohrozilo jeho podnikání, on nechce kontroly znečišťování ovzduší, protože by to ohrozilo jeho podnikání, on nechce kvalitní potraviny, protože on vyrábí nekvalitní potraviny. A ve velkém,“ říká předseda Zelených.  

  Dokument Selský rozum mapuje vliv oligarchy Andreje Babiše na český venkov. Ukazuje, jakou spoušť po sobě jeho touha po dalším majetku zanechává.
   

  Podle Andreje Babiše je film propagandou ČSSD. „Přitom jediná ze stran, která skutečně projevila zájem o jeho promítání v rámci své kampaně, je Strana zelených. S radostí jsme jejich žádosti vyhověli - v rámci podmínek, za kterých nabízíme film každému zájemci o veřejné promítání. Doufáme, že film otevírá řadu důležitých témat a jsme rádi, že se k nim Zelení hlásí. Nabízíme tímto film i všem dalším politickým stranám! autoři filmu,“ vzkázal svým politickým kolegům i konkurentům Stropnický.

   

  Dokument Selský rozum Zuzany Piussi a Víta Janečka, který byl uveden spolu s knihou Deníku Referendum Žlutý baron, mapuje vliv oligarchy Andreje Babiše na český venkov. Ukazuje, jakou spoušť po sobě jeho touha po dalším majetku zanechává. Podle kritiků je to hluboká, nejen novinářská, ale i filosofická analýza zhoubného totalitního nádoru ve společenském organismu, která vychází z dlouhodobé reportérské práce novinářů Jakuba Patočky a Zuzany Vlasaté.

   

  V naší zemi, kde momentálně tak hezky kvete řepka, toho Babiš vlastní opravdu hodně. Tvůrci se nejprve soustředí na podivné okolnosti, za kterých bývalý ministr financí získal Agro Jevišovice sedláka Bohumíra Rady. Tomu ostatně dokonce nechal polít oseté pole herbicidem. Jednorázová akce ale není tím hlavním, co vidíme – zásadním poselstvím je naprosto kontraproduktivní role dotací z Evropské unie.

   

  Andrej Babiš je dostává ve velkém. Jenomže logika takovéto podpory spočívá v penězích pro místní podnikatele či sedláky, kteří zároveň pomáhají zvelebit místo, kde žijí, a zaměstnávají tamní obyvatele, čímž přispívají k rozvoji venkova. Babišovo chování je naprosto opačné – peníze vyvádí do Prahy, mnoho dříve fungujících a po revoluci pracně obnovených míst opět chátrá a na příkladu zmiňovaného Agra Jevišovice se dozvídáme, že v okolí přišly o práci dvě třetiny původních zaměstnanců.

   

  Film o znásilňování venkova, ekologických škodách a likvidaci menších firem i nepohodlných lidí je poměrně výmluvný. Otázkou je, zda se jednou Stropnickému mladšímu podaří o tom přesvědčit i Stropnického staršího, kterému je zatím – zdá se - košile (tedy ministerský plat a jistě ještě pár drobných od šéfa ANO) bližší než kabát, tedy stav naší země a její směřování k nové totalitě. Vypadá to, že někdy ani apel na selský rozum nepomůže.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...