Středa 23. května 2018
svátek má Vladimír, zítra Jana

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  RÁZNÉ ROZHODNUTÍ

  Šok! Královna Alžběta II. rozhodla: Britský trůn princ Charles prostě nedostane!

  21.08.2017 00:20 / politika google+ twitter facebook

  Britská panovnice Alžběta II. nepustí na trůn svého syna Charlese. Princ se tak vlády neujme, jak spekulovala některé média a údajně se trvdí v Anglii. Pokud by už nemohla královna vládnout, nejspíš by se pak trůnu ujal její vnuk Williame.

  Alžběta II lupa
  Pokud by už Alžběta II. nemohla vládnout, trůn by nejspíš získal vnuk, princ Williame (vpravo). | Archiv

  Spekulace, že by britská královna Alžběta II. odstoupila a předala své pravomoci do rukou prince Charlese, v neděli vyvrátily zdroje z Buckinghamského paláce, které citoval list The Sunday Times. O regentství by se uvažovalo jen v případě vážné nemoci Alžběty II., kdy by nemohla vykonávat svou funkci.

   

  „Královna byla vždy velmi silná, takže nebude žádné regentství, dokud by nebyla tak nemocná, že by nemohla plnit své povinnosti,“ uvedl jeden ze zdrojů nedělníku s tím, že nejdéle vládnoucí panovnice na světě je zarytě odhodlána plnit svou roli, jak tomu bylo vždy.

   

  Ani Buckinghamský palác, kde žije královna, ani Clarence House, kde bydlí princ Charles, se nepřipravuje na regentství, potvrdily zdroje listu.  

  Královna Alžběta II. trůn nepřepustí svému synovi princi Charlesovi!
   

   

  Alžběta tak zcela naplňuje svůj slib, který složila v 21. letech: „Prohlašují, že celý život, ať bude dlouhý nebo krátký, budu oddána své službě.“ 

   

  Hypotézy o abdikaci se objevily poté, co královnin manžel princ Phillip oznámil, že se stahuje z veřejného života. Minulý týden k nim přispěla spekulace, že královna údajně řekla svým blízkým, že by odstoupila, pokud by byla na trůnu ještě ve věku 95 let, nyní je jí 91 let. 

   

  Alžběta II. je po nedávno zesnulém thajském králi Rámovi IXV. nejdéle sloužící panovnice světa. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...