Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Politické výhrůžky

  Senátor Veleba dostal anticenu: Za vyhrožování České televizi!

  26.01.2016 13:00 / politika google+ twitter facebook

  Senátor Jan Veleba (SPO) se stal držitelem anticeny Zlatý citrón. Udělili mu ji porotci Českého filmového a televizního svazu FITES v Berouně, a to za opakované, politicky motivované vyhrožování České televizi. Velebu ale anticena nijak nezarmoutila. Naopak. Je na ni pyšný!

  Veleba lupa
  Senátor Veleba si za politické vyhrožování České televizi vysloužil anticenu Zlatý citrón. | SPO

  Tuto anticenu poprvé dostal Václav Klaus, předloni tvůrci seriálu Sanitka II jakožto symbolu profesního úpadku dramatické tvorby televize veřejné služby a pak Poslanecká sněmovna Parlamentu za neprůhledný systém volby mediálních rad. „Tato cena mně těší a je potvrzením toho, že jsem na správné cestě,“ reagoval Veleba. 

   

  Domnívá se, že nikdy politicky nevyhrožoval, pouze nahlas vyjadřoval názor svůj a názory značného množství občanů. „A budu v tom pokračovat i nadále. Takže ta cena není jenom moje, ale patří svým způsobem i velkému množství mých sympatizantů. Jsem tedy za tuto cenu rád, protože mimo opravdu velkého množství pro mne podpůrných reakcí, které teď dostávám, mě donutila zrekapitulovat, proč jsem se kdysi rozhodl veřejně se angažovat v této kauze a riskovat stálé urážky ze stran ,pražské kavárny´,“ poznamenal senátor.  

  Senátor Veleba si za kritiku České televize vykoledoval anticenu. Je přesvědčen, že současné poměry ve veřejnoprávní televizi jsou neudržitelné.
   

   

  Veleba často poukazuje na to, že jediným kontrolním orgánem České televize je Rada ČT. „Tu volí Poslanecká sněmovna a tato Rada je politickým handlem momentálně vládnoucí koalice. Výsledek je, že ani náhodou neplní svou kontrolní funkci. Česká televize za odměnu pouští na obrazovku vybrané politiky, stále dokola, až do zblbnutí,“ tvrdí Veleba. Pokládá za vrchol, že organizaci, která má rozpočet necelých sedm miliard korun ,vlastně nikdo nekontroluje. „Nemůže to dělat ze zákona ani Nejvyšší kontrolní úřad Pouze Rada ČT, tu zase smí odvolat po předem určených krocích jen Poslanecká sněmovna a tak to jde dokola. Třešničkou na dortu je to, že sice existuje Dozorčí komise ale ta smí šetřit pouze ty případy, které jí předloží Rada ČT. Je to tedy systém, který nemá v naší zemi srovnání a je doveden do dokonalosti,“ doplnil senátor. Zpravodajství České televize není podle Veleby vyvážené a Česká televize porušuje kodex veřejné služby. 

   

  „Je zvláštní, že tato vláda vyvíjí stále větší tlak na různé kontroly, ale na tuto instituci se vůbec nesmí sáhnout! Jestli tyto argumenty považuje ctihodná porota FITES za politické vyhrožování České televizi, tak jí musím slíbit, že budu politicky vyhrožovat dál a jsem si jist, že současné poměry v České televizi jsou neudržitelné a že masa nespokojených bude sílit. Nic na tom nezmění fakt, že tento systém velmi vyhovuje mnoha politikům, ale téměř sedm miliard ročně z peněz koncesionářů bez kontroly, to nepůjde dlouho ustát,“ uzavřel Veleba.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...