Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  HODNĚ POCHOPIL

  Bojovný ministr chce zmírnit protikuřácký zákon!

  15.08.2017 00:20 / politika google+ twitter facebook

  Jsou za tím předvolební snahy o získání voličů, nebo spíš snaha o to, aby zvítězil zdravý rozum nad hloupostí? Ministr pro lidská práva Jan Chvojka se totiž rozhodl “bojovat” proti tvrdému protikuřáckému zákonu a slibuje jeho zmírnění!

  Chvojka Jan lupa
  Ministr Jan Chvojka chce zmírnění protikuřáckého zákona! | Ceska-Justice.cz

  Ministra Chvojku k tomu prý vede vlastní zkušenost, kdy byl v restauraci, kde se kvůli pergole nesmí kouřit ani na zahrádce. Přidávají se další kritici, kteří by rádi povolili kuřárny. Část poslanců by ale zákon raději ještě zpřísnila.

   

  Přitom to, co čeští poslanci vymysleli, je vrchol debility! Alespoň takto hovoří řada hospodských, ale i policistů a strážníků.  

  Ministr pro lidská práva Jan Chvojka chce zmírnění protikuřáckého zákona!
   

   

  „Tohle vymyslel debilní politický mozek. Víte, ke kolika případům rušení nočního klidu jsme voláni? Protože, logicky, kuřáci jdou před hospodu, je jich tam třeba dvacet třicet, baví se, hlučí a to ruší lidi, kteří bydlí v okolí. Jako tohle vážně vymyslel chorý mozek,” řekl Bleskove.cz jeden z pražských policistů.

   

  A má pravdu, protože podobně mluví i hospodští. „Je to debilita, a to doslova. Místo toho, aby poslanci udělali zákon o zřízení kuřácké části nebo kuřárny, udělají tenhle paskvil. Je to typicky česky hloupé, až blbé…,” dodal pan Zdeněk, majitel restaurace.

   

  Takzvaný protikuřácký zákon zakázal na konci května kouření v restauracích, hospodách a barech. Zákon připravili ministři zdravotnictví za ČSSD Svatopluk Němeček a Miloslav Ludvík. Jejich stranický kolega Jan Chvojka ale říká, že je nařízení moc tvrdé!

   

  „Nemám problém přiznat, že se něco nevychytalo. Narazil jsem na problém v restauraci, kde mají velkou pergolu. Nemůže se pod ní kouřit, protože jde o pevnou konstrukci. To jsme nedoladili a chci to změnit," prozradil pro MF Dnes Chvojka.

   

  S návrhem na úpravu protikuřáckého zákona přijde až po říjnových volbách. Je tedy otázkou, zda vůbec přijde. Nejprve musí být totiž zvolen poslancem…. Ale bojovnou náladu teď má.

   

  Jenže někteří zákonodárci jdou naopak mnohem dále. „Šokuje mě, že je dál povoleno kouřit v autě, když je v něm dítě," řekl poslanec Rom Kostřica.

   

  Ten prý jedná s ministerstvem zdravotnictví, aby tuhle věc upravilo vyhláškou. Rom Kostřica by zakázal také kouření na zahrádkách, pokud na nich není vyhrazen prostor pro nekuřáky.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...