Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  HODNĚ SI VĚŘÍ

  Paní spravedlivá zasahuje: Němcová z ODS znovu na scéně!

  14.08.2017 00:15 / politika google+ twitter facebook

  Miroslava Němcová z ODS znovu na scéně. Alespoň tak to vypadá v posledních dnech, kdy se členka pravicové opoziční strany vyjadřuje ke kauze Čapí hnízdo Andreje Babiše a žádosti policie o vydání ke stíhání.

  Němcová lupa
  Miroslava Němcová i celá ODS prý věří, že kauza Babiš otevře voličům oči! | Archiv ČT

  Říká se jí “paní spravedlivá”. Kdysi byla špičkou politické scény. Pak jako by se po ní slehla zem. Ale teď znovu zasahuje. A když dostane šanci, vyjadřuje se. Ráda si před volbami rýpne do největšího rivala, kterým je jak pro ODS, tak i pro vládní ČSSD samozřejmě ANO a Andrej Babiš.

   

  Němcová jako předsedkyně mandátového a imunitního výboru prý věří, že celá kauza kolem Čapího hnízda a trestní oznámení na členy hnutí ANO lidmi zahýbe.

   

  Tím nepřímo sdělila, jak bude hlasovat ona, zda doporučí poslancům vydat Babiše s Faltýnkem k trestnímu stíhání.  

  Miroslava Němcová je předsedkyně mandátního a imunitního výboru Poslanecké sněmovny.
   

   

  „Jako předsedkyně výboru jsem vázána mlčenlivostí. Nesmím zveřejňovat žádné okolnosti, které se případu týkají, protože ten výbor je neveřejný. Z formálních důvodů nechci zavdat příčinu, aby se kolem rozpoutalo formalistické peklo, jestli jsem porušila nějaký předpis. Své hlasování dopředu nikdy neříkám,” uvedla v rozhovoru pro Echo24.cz.

   

  Sama si vlastně přihřívá polívčičku. V jednu dobu byla její ODS na hranici volitelnosti, nyní se pomalu zvedá ze dna, ale zřejmě více jak 13 až 15 procent nemá nejspíš šanci získat. I když kdo ví, třeba český volič bude chtít zpět pravicovou vládu a politika strany, kterou zastupuje, zvítězí.

   

  Nicméně sama Němcová sobě i ostatním kolegům hodně věří. „Věřím, že kauza s lidmi zahýbe a že budou mít důvod popřemýšlet nad tím, jestli volbou tohoto muže dělají to nejlepší pro svou zemi a pro svoji budoucnost a jestli náhodou na politické scéně nenajdou nějakého lepšího reprezentanta. Doufám v to, že takováhle věc, která je už známá dlouho, bude takové vybídnutí k tomu, aby lidi popřemýšleli nad tím, koho volit…,” dodala nepřímo v apelu na to, komu by měli voliči do urny vhodit hlasovací lístek.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...