Čtvrtek 21. června 2018
svátek má Alois, zítra Pavla

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  JASNÉ ROZHODNUTÍ

  Zeman už má úplně jasno! Už ví, kdo bude příští premiér!

  13.08.2017 00:30 / politika google+ twitter facebook

  Miloš Zeman má jasno. Už ví, kdo bude příštím premiérem po letošních parlamentních volbách. Uvedl to jeho mluvčí Jiří Ovčáček, který nejspíš tlumočil slova svého šéfa ohledně pochybností vyšetřování Babiše a Faltýnka těsně před volbami.

  Zeman lupa
  Miloš Zeman už ví, koho pověří sestavením vlády po volbách! | Archiv ČT

  Novým předsedou nové vlády jmenuje prezident vítěze říjnových voleb. Mluvčí prezidenta to uvedl v reakci na žádost policie, aby Sněmovna vydala k vyšetřování poslance Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (ANO) kvůli případu dotace na farmu Čapí hnízdo.

   

  V reakci na to všechno se ozval věčný kritik a největší kritik Babiše, šéf TOP 09 Miroslav Kalousek, a to i v reakci na to, že Miloš Zeman v minulosti kvůli případným obviněním vládu jmenovat nechtěl.

   

  „Miloš Zeman bez jakékoliv úcty k vlastní zemi mění postoje podle toho, jak se to zrovna hodí jemu a jeho spojencům, ať už je to Babiš, Kreml, nebo Peking,” uvedl Kalousek.

   

  Zároveň přípomněl, že Zeman v roce 2013 po vyslovení nedůvěry Rusnokově úřednické vládě nechtěl jiný kabinet jmenovat kvůli případným obviněním.  

  Miloš Zeman oznámil, že příštím premiérem jmenuje předsedu strany, která vyhraje volby.
   

   

  „Odůvodnil to tvrzením, že ho JUDr. Ištván, státní zástupce, informoval, že během několika týdnů budou padat obvinění po zátahu na Úřadu vlády. Ctnostně se tvářící prezident tehdy hřímal, že neponese odpovědnost za jmenování ministra, který bude vládnout z vězeňské cely,” uvedl šéf TOP 09.

   

  Na to reagoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček tím, že pokud se TOP 09 nelíbí jmenování vítěze voleb premiérem, „demokracie se jí nezamlouvá, a tak nás táhne na Východ”. Přičemž právě tato strana je striktně proevropská a vymezuje se vůči Rusku. 

   

  Mluvčí prezidenta také vyslovil pochybnosti nad tím, že policie požádala o vydání Babiše a Faltýnka dva měsíce před volbami, což i sám šéf ANO označil za součást politického boje. A hlavně snahy jej zničit.

   

  Zeman už dříve uvedl, že příštím premiérem jmenuje toho, jehož strana volby vyhraje. A zřejmě by to právě mohl být Andrej Babiš. Alespoň podle předvolebních průzkumů.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...