Pondělí 28. května 2018
svátek má Vilém, zítra Maxmilián a Maxim

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KONTROVERZNÍ OSLAVENEC

  MILOUŠ JAKEŠ slaví 95. narozeniny a pozor - není komunista!

  12.08.2017 00:50 / politika google+ twitter facebook

  Poslední předrevoluční generální tajemník ÚV KSČ Milouš Jakeš má opravdu tuhý kořínek! Právě dnes slaví neuvěřitelné 95. narozeniny! A jak přiznal, není vlastně komunista, protože není členem KSČM!

  Jakeš lupa
  Milouš Jakeš slaví neuvěřitelné 95. narozeniny! | Archiv ČT

  Miloš Jakeš, vlastním jménem Milouš, se narodil v Českých Chalupách v jižních Čechách. Od mládí věděl, že ho komunistická idea naplňuje. Na rozdíl od stovek až tisíců komunistů po Sametové revoluci nepřevlékl kabát. A věří této idei dodnes.

   

  Jak přiznal v rozhovorech, neumí si příliš představit po letošních volbách do Sněmovny možnou koaliční spolupráci KSČM s ANO nebo menšinovou vládu hnutí ANO s podporou komunistů.  

  Bývalý generální tajemník ÚVKSČ Milouš Jakeš slaví neuvěřitelné 95. narozeniny!
   

   

  „Komunisté by měli o vstupu do vlády uvažovat jen v případě, kdy by měli možnost prosadit své klíčové programové myšlenky. Hnutí ANO nepovažuji pro tyto účely za dostatečně levicové, shodu by oba subjekty našly jen u dílčích témat,” myslí si bývalý komunistický papaláš.

   

  Ten byl členem KSČ, ale členem KSČM není. „Zúčastňuji se zejména činnosti v komunistické straně, ač nejsem členem, aktivně její politiku podporuji, poněvadž ji považuji z těch politik, co nabízejí jiné politické strany, za jedinou správnou,“ uvedl v rozhovoru pro ČTK.

   

  Vedle účasti a vystoupení na různých akcích plánuje také napsat knihu o budování socialismu v Československu, včetně příčin jeho porážky.

   

  Milouš Jakeš také odmítá, že by lidé byli nyní svobodnější než před rokem 1989. „V čem jsme svobodní? Jsme členy Evropské unie, to může být dobré, když se bude správně vyvíjet a bude se vyrovnávat životní úroveň v těch jednotlivých zemích. Může to být také špatné, když se Evropská unie stane jedním z nástrojů politiky Spojených států amerických,“ podotkl.

   

  Výsledek letošních voleb si prý raději odhadovat nedovolí. „Protože je to takový galimatyáš. Hádají se mezi sebou, jeden pomlouvá druhého. Jak ukázal vývoj, co slíbili, to neplní," uvedl. I když vzájemné pomluvy jednotlivých stran považuje svým způsobem za součást voleb, v poslední době podle něj spory nabývají rysů, které jsou ve slušné společnosti nepřijatelné.

   

  Jakeš by také byl pro okamžité rozpuštění NATO. „První, co by se mělo stát, je rozpustit NATO. Kolik set tisíc lidí umřelo už kvůli tomu, co udělaly Spojené státy po porážce socialismu," dodal „komunista” senior. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...