Pondělí 28. května 2018
svátek má Vilém, zítra Maxmilián a Maxim

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MÁ JASNO

  Babiš o vydání policii: Poslední snaha mě zničit!

  11.08.2017 12:20 / politika google+ twitter facebook

  Kauza s Čapím hnízdem a žádostí policie o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání je podle šéfa ANO prý posledním pokusem zničit a poškodit hnutí ve volbách. Alespoň takhle to podnikatel a politik vidí.

  Babiš lupa
  Andrej Babiš je přesvědčen, že za kauzou Čapí hnízdo je snaha ho ve volbách poškodit! | ČT

  Zvláštní skutečně je, bez všech skrupulí, to, že žádost policie přichází dva měsíce před volbami, přičemž se kriminalisté kauzou Čapí hnízdo zabývají aktivně poslední dva roky.

   

  Šéf ANO Andrej Babiš také ostře napadl policejního vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo, kdy v České televizi o něm dokonce emotivně prohlásil, že je řízen kmotry.

   

  Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo bylo ale celou dobu pod dohledem pražské vrchní státní zástupkyně. Lenka Bradáčová si spis v březnu vyžádala ke kontrole a v červnu upozornila na obstrukce ze strany Babišova týmu. Žádost o vydání poslanců Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání, kterou policie ve čtvrtek doručila do Poslanecké sněmovny, je tedy možno vnímat jako akt posvěcený hlavní pražskou žalobkyní.

   

  „Je to poslední zoufalý pokus mých politických odpůrců dostat mě ven z politiky. Kauzu dostal policista, u kterého bylo jasné, že má zadání mě nějakým způsobem kriminalizovat. Je s podivem, že tato téměř deset let stará dotace (na Čapí hnízdo), kterou nikdo předtím neřešil, se dostala do pozice kriminalizace. Je to nesmysl,“ řekl Babiš v ČT a dodal: „Nevtípil je veden kmotry.“  

  Andrej Babiš tvrdí, že žádost o vydání jeho a Faltýnka policii je poslední snahou zničit ANO před volbami!
   

   

  Přibližně ve stejné době Babišův komunikační tým na Facebooku zveřejnil prohlášení šéfa ANO, v němž jinými slovy říká totéž: „Je to dlouhodobě promyšlená akce….Dostal to na starost ten ,správný´ policajt, pan Nevtípil, který figuroval v kauze kmotry ukradené firmy Neograph podnikateli Sittovi. 23. 7. 2017 jsem byl na výslechu a na můj dotaz ohledně mého postavení mi policista odpověděl, že jsem v této pseudokauze svědek!“

   

  „Já jsem byl 23. července na výslechu. Ptal jsem se policisty, v jakém jsem postavení a on mi řekl, že jsem svědek. Takže jestli on za sedmnáct dní změnil názor, že mě chce stíhat na základě nevím čeho, tak to považuji za absurdní. A proto opakuji, že je to jen snaha ovlivnit volby,“ uvedl Babiš pro Seznam.cz.  

   

  Na sociálních sítích se rozjely diskuze. Zatímco část lidí Babiše drtí a posílá ho i prostřednictvím různých fotomotáží za mříže, jiní mu fandí.

   

  Jsou ale i tací, kteří ho dvakrát nemusí, ale nesouhlasí s postupem, který se nyní objevil. „Babiše zvlášť nemusím, ale je snad jasné, že je to předvolební boj. Proč to stíhání neudělali v květnu, v dubnu. Proč teď, když jsou dva měsíce do voleb. I pokud to tak není, tak to vypadá, že je to snaha jeho a ANO poškodit,” napsal pan Zdeněk.

   

  Politologové na jedné straně uvádějí, že to Babišovi a jeho hnutí může zásadně uškodit, jiní zase že pomoct. Protože mu to naopak může nahnat body od těch, kteří nebyli rozhodnutí, a nyní vidí jakousi “účelovost” před volbami.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...