Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  HLEDAJÍ PODPORU

  Hejtmani chtějí pomoc od Zemana! Důvod je jasný!

  11.08.2017 00:05 / politika google+ twitter facebook

  Pomoc od prezidenta chtějí čeští hejtmani. Proto v Lánech Miloše Zemana navštívili. Jde jim o peníze na poskytování sociálních služeb. Financování právě těchto služeb je jedno z nejhorších v Evropě.

  Zeman hejtmani lupa
  Hejtmani se vydali na zámek do Lán k prezidentu Zemanovi! | Facebook

  Hejtmani získali od Miloše Zemana slib, že je podpoří při vyjednávání s vládou o penězích, které by měly jít na zvýšení platů v sociálních službách. Podle předsedkyně Asociace krajů ČR Jany Vildumetzové (ANO) jde o 822 milionů korun.

   

  Na setkání prezident Zeman přizval také ministryni pro místní rozvoj Karlu Šlechtovou (za ANO). Navýšení výdělků v sociálních službách nařídila vláda výrazněji upravit od letošního července. Krajům na to na druhé pololetí roku 2017 poskytla příspěvek 1,16 miliardy korun.  

  Miloš Zeman přislíbil hejtmanům podporu ve vládě ohledně peněz na platy v sociálních službách!
   

   

  Hejtmani opakovaně upozornili na to, že tato suma na šest měsíců do konce roku stačit nebude. Podle Vildumetzové chybí víc než třetina částky. Budou ji muset poskytnout krajské rozpočty. Kraje proto chtějí, aby jim výdaje navíc dorovnalo ministerstvo práce.

   

  „Byli bychom rádi, kdyby nás pan prezident podpořil a kdyby vyslal signál, že kraje si ty finanční prostředky zaslouží. Nařízené navýšení platů zatím kraje pokryjí ze záloh, které mají k dispozici," dodala Vildumetzová.

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...