Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZÁSADNÍ PROTEST

  Prezidentova žena v nemilosti! Tohle první dáma prostě nebude!

  09.08.2017 04:55 / politika google+ twitter facebook

  Manželka prezidenta oficiálně první dámou nebude. Postaralo se o to 300 tisíc lidí, kteří se podepsali pod protest. Řeč je o manželce francouzského prezidenta Emmanuela Macrona Brigitte. Funkce první dámy nebude uzákoněná jako státní funkce.

  Macron a žena lupa
  Emmanuel Macron s manželkou Brigitte! | Archiv

  Francouzský prezident Macron tak ustoupil tlaku veřejnosti. Proti návrhu na nový status první dámy se ve Francii vzedmula obrovská vlna odporu. Macronová má v současnosti k dispozici skupinu dvou až tří spolupracovníků, dvě sekretářky a dva osobní strážce. To podle autorů petice adresované prezidentovi Emmanuelu Macronovi a premiérovi Édouardu Philippeovi musí stačit. 

   

  „V době, kdy se hovoří o úsporách a o morálce v politice, není důvod k tomu, aby manželka prezidenta dostávala peníze z veřejných zdrojů,” píše se ve stížnosti.  

  Manželka francouzského prezidenta Emmanuela Macrona oficiální první dámou nebude!
   

   

  Emmanuel Macron už během volební kampaně naznačoval, že jeho žena se bude veřejně angažovat, ale nebude placená z peněz daňových poplatníků. Začátkem srpna byl v zemi přijat zákon, který zakazuje ministrům a členům parlamentu zaměstnávat rodinné příslušníky.

   

  Pokles obliby šéfa Elysejského paláce nastal v době, kdy parlament ostře debatuje o reformě trhu práce a zákonech o etice ve veřejné správě. Kvůli rozpočtovým škrtům a sporům s Macronem zároveň v červenci rezignoval náčelník generálního štábu francouzské armády a vláda snížila příspěvky na bydlení.

   

  Brigitte Macronová je sice první dámou, ale jde o formální status, nikoli oficiální. Když se to prý žena prezidenta dozvěděla, zuřila. Pak nejspíš pochopila, že tím ztrapňuje nejenom sebe, ale hlavně svého manžela, o mnoho let mladšího Emmanuela. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...