Pondělí 28. května 2018
svátek má Vilém, zítra Maxmilián a Maxim

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NĚKOLIK MOŽNOSTÍ

  Babiš už vymýšlí svou koalici. Tohle spojení je vražedné!

  08.08.2017 11:30 / politika google+ twitter facebook

  Obrovský strach mají některé současné opoziční, ale i koaliční strany z toho, co nastane po říjnových volbách do Poslanecké sněmovny, pokud se vyplní předpovědi a s přehledem vyhraje Babišovo ANO. Pak může podle nich nastat “politická apokalypsa”. Babiš už teď vymýšlí podobu své koalice.

  Babiš Andrej lupa
  Andrej Babiš tuší, že volby jeho ANO vyhraje, a proto už teď řeší, s kým jít do vlády! | Archiv

  Pokud ANO skutečně zvítězí, zcela pravděpodobně se Andrej Babiš stane premiérem. Dostane šanci sestavit vládu a není vyloučeno, že nepůjde znovu s ČSSD, nepůjde ani s ODS. S TOP 09 už vůbec ne, ale spojit se může s jinými.

   

  Dobrou podporu by totiž mohl najít u KSČM a SPD Tomio Okamury. Pokud by tato trojice dala dohromady dostatečný počet hlasů ve Sněmovně, může vládnout! Kritici říkají, že takové spojení by bylo smrtící.

   

  „Není to vyloučené a i ta možnost tady je. Pokud je známo, Babiš bere ČSSD jen jako nutné zlo do voleb. S lidovcema se mu moc nechce, protože jsou nemastní, neslaní a ukázali, že kam vítr, tam plášť, ve spojení se STAN, které padlo. Babiš je chytrý člověk a ví, že bude hledat cestu nejmenšího odporu,” řekl Bleskove.cz jeden nejmenovaný politolog, který už v minulosti dokonale předpověděl vládní koalice a vždy se mu jeho odhady povedly.  

  Jak bude vypadat povolební vládní koalice není jasné, ale Andrej Babiš už to řeší!
   

   

  To, že by hnutí ANO mohlo spolupracovat s SPD Tomio Okamury, naznačil před časem už místopředseda ANO Richard Brabec s tím, že obě hnutí se shodnou třeba na ekonomice či otázce uprchlíků a podobně.

   

  Není ale vyloučeno, že velký Andrej nechal do světa pustit takové zvěsti proto, aby donutil jiné strany přemýšlet nad možnou spoluprací s jeho hnutím. Zatímco ODS a TOP 09 odmítají s ANO jít do holportu a stejné je to i opačně, takové KDU-ČSL a STAN by se tomu zcela jistě nebránily.

   

  „Hlavně, že by byli u moci, že by Petr Gazdík a Pavel Bělobrádek byli ve vládě. Však o co jde. Stejně největší slovo bude mít ANO, takže o co jde. A že by se spojily ČSSD s ODS a lidovci? Možné to je, ale musí mít podporu a hlavně až tehdy, když se Babišovi nepodaří sestavit vládu. Do té doby prezident Zeman neumožní seskupení čehokoli jiného…,” dodal politolog.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...