Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DOBRÝ KŠEFT

  Tendr na důchody za 300 milonů: Která IT firma dostane zakázku snů?

  31.07.2017 00:15 / politika google+ twitter facebook

  Velký tendr na nový informační systém pro vyplácení důchodů připravuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Jeho hodnota je asi 300 milionů korun. Česká správa sociálního zabezpečení by ho měla začít používat v roce 2020.

  Důchody lupa
  Stát chystá tendr na systém pro vyplácení důchodů za 300 milionů korun! | Profimedia

  Výběrové řízení chce resort vyhlásit na konci prázdnin či začátkem září. „V současné době finalizujeme přípravu zadávací dokumentace na nový systém důchodových agend. Předpokládáme, že bychom to měli vydat na přelomu prázdnin a září. Jedeme přesně podle harmonogramu, který jsme si dali," řekl náměstek ministryně práce Robert Baxa.

   

  ČSSZ vyplácí 2,89 milionu starobních, invalidních a pozůstalostních penzí i nemocenskou či mateřskou. Přes úřad ročně proteče několik stovek miliard korun.

   

  Nynější systém a programy, které používá, jsou staré 20 či 30 let. „Nové řešení by mělo doplnit další systémy pro vyplácení dávek a agendu zaměstnanosti, na které resort vypsal tendry v roce 2014," podotkl mluvčí.  

  Stát chystá tendr na technické zajištění vyplácení důchodů za 300 milionů korun!
   

   

  Stát by měly asi 1,5 miliardy a úředníci je měli začít používat už od letošního ledna. Termín se ale kvůli průtahům odsunul, a to nejspíš o dva roky. Aby ministerstvo do té doby zajistilo vyplácení dávek, uzavřelo další smlouvu s nynějším dodavatelem OKsystemem za zhruba miliardu.

   

  Smlouva s vítězem tendru na nový důchodový systém by se mohla podle plánu podepisovat v polovině příštího roku. Vybraný dodavatel by měl rok a půl na vytvoření a odzkoušení systému. Ten by pak začal plně fungovat v roce 2020. Nyní je otázka, jaká firmy zakázku snů získá.

   

  Správa před nedávnem vyhlásila také zakázku na takzvaný mainframe, neboli velký server či sálový počítač za 261 milionů korun. Podle Baxy je vybavení potřeba pro provozování původní aplikace pro výplatu důchodů. Dodavatel má zajistit hardware i licence a podporu, a to na čtyři roky. Podle zadávací dokumentace by se smlouva mohla podepsat letos v září, od ledna 2018 do konce roku 2021 by pak vítěz poskytoval služby.

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: důchody, stát, tendr, ČSSZ
  Komentáře ke článku
  loading...