Středa 15. srpna 2018
svátek má Hana, zítra Jáchym

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Automatický bankrot

  Češi jsou předlužení! 120 tisíc lidí má 10 a více exekucí! Pomůže ministr?

  25.01.2016 00:00 / politika google+ twitter facebook

  Lidí, kteří mají na krku deset a více exekucí, přibývá. V České republice je jich na 120 tisíc, a to není v zemi s deseti miliony obyvatel zrovna málo! Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) navrhuje, aby některých byly dluhy odpuštěny ze sociálních důvodů. Někteří odborníci to vítají, jiní označují člena vlády za blázna!

  Exekuce lupa
  Deset a více exekucí má v ČR na 120 tisíc lidí | ceska-justice.cz

  Právní experti, ale i samo exekutoři jsou rozděleni na dvě části. Jedni návrh vítají, druzí si klepou na hlavu. Jde ale částečně o lidi, kteří mají dluhy, exekuce, ale protože nic nemají, nikdo z nich už nic nedostane a administrativa stojí za roky vymáhání často více, než kolik je dluh.

   

  „Je to asi tak, jako kdybychom dlužníkům řekli, že dluží málo, a až budou dlužit více, odpustíme jim to. Je to scestné,“ říká právník a poslanec Radek Vondráček (ANO). 

  Ministr spravedlnosti Robert Pelikán chce pomoci předluženým lidem, kteří mají 10 a více exekucí!

   

  Ministr spravedlnosti Robert Pelikán, který ještě oficiálně s poslanci o možnostech nehovořil, ale navrhuje, že by exekutoři mohli u vícenásobných dlužníků podávat návrhy na osobní bankrot rovnou, plošně s tím, že dlužník by nemusel vrátit ani současnou minimální hranici 30 procent přihlášených pohledávek.

   

  Počet exekucí poslední dobou spíše klesá, ovšem naopak roste počet dlužníků s vícenásobnými exekucemi. Čtyři a více exekucí má podle Exekutorské komory 377 tisíc dlužníků, což je za poslední dva roky nárůst o čtvrtinu. A více než 120 lidí má deset a více exekučních rozhodnutí.

   

  Podle některých odborníků má ale myšlenka takzvaných automatických bankrotů silný sociální aspekt. Myslí si to i řada insolvenčních správců. Některým lidem by to pomohlo v tom, že po vyhlášení osobního bankrotu by nebyli doživotními finančními psanci.

   

  Zda se podaří v této problematice se někam posunout, nebo zůstane systém stejný, bude jasnější za pár měsíců. Podle některých kritiků exekucí může často za předlužení některých lidí i takzvaná „nenažranost“ soukromých exekutorů, kdy člověk dluží například dvacet třicet tisíc, ale s poplatky, sankcemi a soudními výlohami zaplatí i přes sto tisíc. A to může být likvidační.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...