Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  DISKRIMINACE

  Zdechovský: Oslovení "dámy a pánové" je opravdu diskriminační!

  21.07.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  V londýnském metru se rozhodli upravit v hlášení oslovování "ladies and gentleman" na "good morning, everyone", prý kvůli diskriminaci lidí, kteří se necítí být ani dámami, ani pány. Europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) to nenechalo v klidu a hned se pustil do pořádně ironického komentáře!

  Zdechovský lupa
  Zdechovský | Archiv T. Zdechovského

  Je až k pláči, kolik diskriminace se děje ve světě a ani si to vůbec neuvědomujeme, prohlásil s nadsázkou Zdechovský. Stačí nebýt dámou ani pánem. "V londýnském metru se kvůli tomu rozhodli, že lidé nebudou v hlášeních oslovováni ,ladies and gentleman.´ Namísto toho už budou slýchat mnohem více inkluzivní ,good morning, everyone.´ Proč? Prý to bylo i díky postesku aktivistů a členů LGBT komunity Stonewall. Dosud užívané oslovení ,dámy a pánové´ mělo podle nich být sice zdvořilé, ale zastaralé a včerejší. A hlavně, nezahrnovalo všechny ty, kteří se necítí být ani dámami, ani pány. Jaká nespravedlnost se děla těch x let a nikdo proti tomu nic nenamítal. Hrůza!," řekl s ironií v hlase Zdechovský.  

  Možná by teď mělo londýnské metro zrušit dámské a pánské toalety a udělat po vzoru Turecka pouze v zemi díru. Ta nikoho určitě diskriminovat nebude, prohlásil Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).
   

   

  Dosavadní úzkoprsost, zabedněnost a bigotnost vedení londýnského dopravního podniku Transport for London byla opravdu donebevolající. Nedostatečně se ctila diverzita a ne všichni se cítili být vítáni. Jak skandální! "Přehodnotili jsme jazyk, který používáme v hlášeních i jinde, a zajistíme, aby byl napříště plně inkluzivní a odrážel rozmanitost Londýna." Taková byla údajná kajícná slova Marka Everse, ředitele komunikace se zákazníky zmíněné vládní organizace Transport for London. "Už jsem slyšel hlasy, že v Česku máme štěstí, protože oslovení ,vážení cestující´ se nebude muset vůbec měnit. Nejspíše to ale není pravda. A jistě mnozí z vás uznáte, že upravit oslovení pouze na zdánlivě genderově korektní ,vážené a vážení cestující´ už dnes stačit také zdaleka nebude. Jak by k tomu přišli ti, co se necítí být ani dámami, ani pány? Jen opravdu nevím, jak se do oslovení zahrnou ti ostatní, tj. nedámy a nepánové. Můj tip je takový, že oslovení lidí v metru či vlaku by mělo být následující: ,Vážené, vážení a vážená cestující.´," podotkl s úměvem na rtech Zdechovský.

   

  S ohledem na to, jaké hlouposti v Londýně vymýšlejí, se Zdechovský diví tomu, že ještě v londýnském metru existují toalety dělící společnost na muže a ženy. "Čekám, že nyní přijde vedení metra se zrušením této neskutečné diskriminace, protože kam mají chodit na toalety ti, kteří se necítí ani ženou, ani mužem. Možná by mělo londýnské metro vyházet také všechny mísy a pisoáry, které jsou diskriminační vůči druhému pohlaví a udělat po vzoru Turecka pouze v zemi díru. Ta nikoho určitě diskriminovat nebude," neubránil se posměšné poznámce europoslanec. Je mu prý obrovsky líto všech těch útlocitných lidí, kteří se po oslovení "dámy a pánové" cítí diskriminováni a nedostatečně začlenění do společnosti. Dovede si údajně představit, jak se tito lidé museli cítit pokaždé, když uslyšeli "dámy a pánové." Museli si říkat: "A co já, když nejsem ani pán, ani dáma?"

   

  "Spějme proto vstříc světlým a genderově neutrálním zítřkům, kde už nebude existovat dávno překonané dělení lidí na muže a ženy! A slovo pán a dáma začněme považovat kvůli pár jedincům za neakceptovatelné. Tedy pokud se mlčící většina neprobudí a neozve se, že slova jako muž, žena, pán, dáma a rodina nejsou sprosté nadávky, ale většinou přijatelná a běžná označení," dodal Zdechovský.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...