Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ŽÁDNÉ MÝTO

  Ministře Ťoku, máte smůlu! Tenhle blábol prostě odmítli!

  18.07.2017 00:35 / politika google+ twitter facebook

  Návrh ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) a jeho odborníků na zavedení mýta pro silnice 1. třídy, je blábol. Tvrdí to nejenom policisté, silničáři, starostové a řidiči, ale i odbory a zaměstnavatelé! Jasně to také šéfovi resortu dali najevo!

  ŤOK lupa
  Nápady Dana Ťoka a jeho odborníků z ministerstva dopravy odmítají i zaměstnavatelé a odbory! | Archiv ČT

  Kromě toho, že "každý průměrně inteligentní šimpanz ví", že zavedení mýta pro kamiony a nákladní auta na silnice 1. třídy by enormně zvýšilo dopravu na už tak přetížených silnicích 2. a 3. třídy, vidí nápad jako špatný i další skupina lidí!

   

  Zástupci odborů, zaměstnavatelů a vlády se neshodli na podobě rozpočtu pro příští rok. Budou o něm proto znovu jednat ve druhé polovině září. Shodu zaměstnavatelé s odboráři našli v otázce rozšíření mýtného na silnice první třídy, prostě ji společně zamítli.

   

  Podle prezidenta Svazu průmyslu a dopravy Jaroslava Hanáka je rozpočet nekoncepční a plánovaný schodek 50 miliard korun nedává smysl. Odboráři chtějí v souvislosti s rozpočtem vyjednat růst platů ve veřejném sektoru.  

  Obyvatelé i starostové obcí, ale i zaměstnavatelé a odbory, odmítají mýto na silnicích 1. třídy!
   

   

  Zástupci odborů i zaměstnavatelů se na společné schůzce s vládou shodli na odmítnutí rozšíření mýtného na silnice první třídy. Tripartita to oznámila na Twitteru.

   

  Zaměstnavatelé dopravních firem tvrdí, že náklady za případné rozšíření mýta by museli promítnout do svých cen. Zdražila by se tak přeprava osob a zboží. „Bylo by to poměrně razantní navýšení cen, to si asi pan ministr a jeho chytráci neuvědomují...," tvrdí jeden z dopravců z Prahy.

   

  V Česku se mýtné vybírá od roku 2007, za deset let se z něj získalo přes 77 miliard korun. Ministerstvo dopravy nedávno vypsalo výběrové řízení na nového dodavatele mýtného systému. Rozšíření tendru o silnice prvních tříd podle ministra dopravy Dana Ťoka za hnutí ANO přitom nebude při výběru zvýhodňovat současného dodavatele společnost Kapsch.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...