Sobota 24. února 2018
svátek má Matěj, zítra Liliana
  POLITICKÝ PROBLÉM

  Do Sněmovny by se dostal Okamura i Piráti, lidovci a STAN by ostrouhali!

  15.07.2017 00:05 / politika google+ twitter facebook

  Pokud by se nyní konaly volby, s přehledem by je vyhrálo Babišovo ANO před ČSSD s 16,4 procenty hlasů a KSČM s 11,8 procenty. To je skutečný politický problém. Daleko zajímavější zjištění je, že mezi poslance by se dostali i lidé od Okamury a Pirátů, ale od lidovců a STAN už ne!

  Okamura Bělobrádek lupa
  Okamura by se do Sněmovny dostal, zatímco Bělobrátdek se STAN nikoli! | Archiv, Profimedia

  Podle půrzkumu agentury Focus by koalice KDU-ČSL a STAN dostala na frak a do Sněmovny by se nedostala. „Měla by jen  7,6 procenta, zatímco tyto strany jako koalice potřebují dohromady nejméně 10  procent," uvádí Focus.

   

  ANO si proti minulému průzkumu Focusu téměř o procentní bod polepšilo, sociální demokraté naopak zhruba půl procentního bodu ztratili. „Preference ANO oproti minulému výzkumu z května mírně narostly, nedosáhly však hodnot z dob před vládní krizí. Podpora sociálních demokratů je rovněž výrazně nižší ve srovnání s obdobím před vládní krizí," uvádí autoři průzkumu.

   

  Pohoršila si také KSČM o víc než dva procentní body, podpora ODS zůstala téměř beze změny stejně jako koalice lidovců a STAN.   

  Do Sněmovny by se dostalo Okamurovo sdružení i Piráti, ale koalice lidovců a STAN nikoli!
   

   

  Dalším, kdo si myslí, že v koalici spíš uspěje, je TOP 09 a Miroslav Kalousek. Ten se spojil s LES exministra Martina Bursíka. Za ně bude kandidovat například i scénáristka a režisérka Olga Sommerová. Mnozí voliči mají ale pocit, že ani to jim nepomůže.

   

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...