Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  JASNÁ VÝHRA

  Žádné překvapení se nekonalo! Volby ve Francii vyhrálo Macronovo hnutí!

  19.06.2017 00:05 / politika google+ twitter facebook

  Francouzské parlamentní volby v neděli s přehledem vyhrálo centristické hnutí prezidenta Emmanuela Macrona Francie v pohybu (REM) a jeho spojenci s 458 až 468 křesly v Národním shromáždění o 577 místech. Informovaly o tom na svých webech belgické listy La Libre Belgique a La Derniere Heure.

  Macron lupa
  Hnutí Emmanuela Macrona vyhrálo ve Francii parlamentní volby! | CDN2

  Na druhém místě skončili zástupci tradiční pravice - Republikáni, kteří mohou počítat s 68 až 74 mandáty. Třetí jsou zástupci tradiční levice, tedy Socialistická strana a její spojenci, kterým odhady přisuzují 19 až 25 míst. Čtvrtí jsou levicoví radikálové z Nepodrobené Francie s osmi až 17 poslanci.

   

  Krajní pravice zastoupená Národní frontou finalistky francouzských prezidentských voleb Marine Le Penové obdrží podle všeho jen dva až čtyři mandáty.  

  Parlamentní volby ve Francii vyhrálo s přehledem hnutí prezidenta Macrona!
   

   

  Macron chce napravit resty z doby svého působení ve funkci ministra hospodářství v bývalé vládě socialistického prezidenta Françoise Hollanda. Tehdy se mu mnohé reformy nepodařilo rozběhnout kvůli odporu některých vládních kolegů.

   

  Zcela zásadní změnou má být liberalizace pracovního práva, která má přispět k snížení více než desetiprocentní nezaměstnanosti, ale zároveň ke ztrátě jistoty pevného zaměstnání kvůli snadnějšímu propouštění.

   

  Emmanuel Macron také slíbil prosadit zákon o morálce a etice v politice, který má vymýtit nešvary v podobě zaměstnávání příbuzných ve státních orgánech a hromadění funkcí. Dále se mají trvale posílit pravomoci bezpečnostních složek v boji proti terorismu, což umožňuje zatím jen výjimečný stav vyhlášený po předloňském krvavém masakru v Paříži.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...