Neděle 18. března 2018
svátek má Eduard, zítra Josef
  JASNÁ VÝHRA

  Žádné překvapení se nekonalo! Volby ve Francii vyhrálo Macronovo hnutí!

  19.06.2017 00:05 / politika google+ twitter facebook

  Francouzské parlamentní volby v neděli s přehledem vyhrálo centristické hnutí prezidenta Emmanuela Macrona Francie v pohybu (REM) a jeho spojenci s 458 až 468 křesly v Národním shromáždění o 577 místech. Informovaly o tom na svých webech belgické listy La Libre Belgique a La Derniere Heure.

  Macron lupa
  Hnutí Emmanuela Macrona vyhrálo ve Francii parlamentní volby! | CDN2

  Na druhém místě skončili zástupci tradiční pravice - Republikáni, kteří mohou počítat s 68 až 74 mandáty. Třetí jsou zástupci tradiční levice, tedy Socialistická strana a její spojenci, kterým odhady přisuzují 19 až 25 míst. Čtvrtí jsou levicoví radikálové z Nepodrobené Francie s osmi až 17 poslanci.

   

  Krajní pravice zastoupená Národní frontou finalistky francouzských prezidentských voleb Marine Le Penové obdrží podle všeho jen dva až čtyři mandáty.  

  Parlamentní volby ve Francii vyhrálo s přehledem hnutí prezidenta Macrona!
   

   

  Macron chce napravit resty z doby svého působení ve funkci ministra hospodářství v bývalé vládě socialistického prezidenta Françoise Hollanda. Tehdy se mu mnohé reformy nepodařilo rozběhnout kvůli odporu některých vládních kolegů.

   

  Zcela zásadní změnou má být liberalizace pracovního práva, která má přispět k snížení více než desetiprocentní nezaměstnanosti, ale zároveň ke ztrátě jistoty pevného zaměstnání kvůli snadnějšímu propouštění.

   

  Emmanuel Macron také slíbil prosadit zákon o morálce a etice v politice, který má vymýtit nešvary v podobě zaměstnávání příbuzných ve státních orgánech a hromadění funkcí. Dále se mají trvale posílit pravomoci bezpečnostních složek v boji proti terorismu, což umožňuje zatím jen výjimečný stav vyhlášený po předloňském krvavém masakru v Paříži.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...