Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÝ NÁVRAT

  Bývalý premiér se vrací zpět do ČSSD!

  18.06.2017 00:05 / politika google+ twitter facebook

  Bývalý předseda vlády Jiří Paroubek se vrací do sociální demokracie. Stane se členem ČSSD v Cerhenicích na Kolínsku. Portálu iDNES.cz Paroubek řekl, že je strana v těžké situaci. Do Sněmovny na podzim kandidovat nebude.

  Paroubek Jiří lupa
  Jiří Paroubek se vrací zpět do strany, z níž před lety odešel! | Archiv

  Paroubek se pokorně vrací tam, odkud před lety odešel, tedy do své strany. "Vyplnil už přihlášku," řekl předseda kolínských sociálních demokratů Marek Semerád.

   

  Organizace by jeho vstup měla schválit 26. června. Podle Semeráda Paroubek ještě v politice neřekl poslední slovo. Komplikace při schvalování předseda kolínských sociálních demokratů neočekává. Paroubkův návrat by mohl narazit u pražských sociálních demokratů, kteří ho musí podle stanov strany schválit.  

  Bývalý premiér a šéf ČSSD Jiří Paroubek požádal o vstup do ČSSD v Cerhenicích na Kolínsku.
   

   

  Ovšem ani nový volební lídr ČSSD a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek nemá s návratem svého bývalého kolegy problém. „Já si hlavně myslím, že on tehdy vůbec neměl odcházet a nemám problém s tím, aby se vrátil zpět..," nechal se slyšet Zaorálek.

   

  Paroubek nyní řekl, že se zatím nebude konkrétně vyjadřovat ke svým dalším plánovaným krokům. „Ta moje podpora je spíše morální, v tuto chvíli, kdy je strana v mimořádně těžké situaci. Já bych to chviličku nechal," dodal s tím, že pokud členy ČSSD budou jeho návrhy zajímat, tak jim je řekne.

   

  Jiřího Paroubka ke vstupu vyzvali přímo členové cerhenické organizace. „Myslíme si, že pro sociální demokracii v současné situaci je to posila," uvedl Semerád. Podle něj ještě před konferencí, která bude Paroubkův vstup schvalovat, požádá organizace dle stanov orgány strany o vyslovení souhlasu s Paroubkovým vstupem.

   

  Bývalý premiér by mohl narazit u pražské sociální demokracie, která podle stanov strany musí jako jeho původní organizace případný návrat posvětit. Místopředseda strany a lídr pražské kandidátky do sněmovních voleb Petr Dolínek s Paroubkovým návratem nesouhlasí. "V případě pana Paroubka nejsem pro jeho návrat. Rozhodl se své veřejné působení v minulosti spojit s jiným projektem," řekl Dolínek.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...