Pátek 25. května 2018
svátek má Viola, zítra Filip

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DIVNÉ NÁZORY

  ČSSD si pod sebou dál řeže větev! Tohle snad Štěch nemůže myslet vážně!

  16.06.2017 00:02 / politika google+ twitter facebook

  Skutečně chtějí čelní představitelé ČSSD svou stranu poslat do horoucích, politických pekel? Zatím pro to dělají vše, co mohou. Svým výrokem ve čtvrtek v Olomouci šéf Senátu naštval desetitisíce Čechů, hlavně lidí pracujících jako OSVČ!

  Štěch Milan lupa
  Milan Štěch desítky tisíc živonostníků svým projevem rozhodně nepotěšil! | Archiv ČT

  Štěch na sjezdu odborového svazu Kovo představil návrh, který by podle něj zajistil českým firmám příliv až několika desítek tisíc pracovníků. „Stačí zvýšit odvodové podmínky pro osoby samostatně výdělečně činné, tedy OSVČ, na úroveň nyní platnou pro zaměstnance a mnoho ,pseudopodnikatelů´ se raději nechá zaměstnat," řekl Štěch.

   

  Tímto vyjádřením rozrpoudil mnohým krev, protože jako sociální demokrat, podobně jako kdysi Jan Mládek, řekl, že jsou živnostníci vlastně lemplové, flinkové a dělají málo a málo také odvádějí....  

  Milan Štěch uvedl, že by OSVČ měly odvádět postupně vyšší peníze než doposud!
   

   

  „Do této chvíle jsem si pana Štěcha vážila. Poté, co jsem si přečetla, co řekl, ho nemůžu ani vidět. Je to arogantní a snad i hloupý zoufalý sociální demokrat, který má buď Alzheimera, nebo to dělá schválně? Jak si sociální demokrat může čtyři měsíce před volbami dovolit říct takovou věc? Pan Štěch asi neví, s čím vším my OSVČ musíme zápasit," svěřila se Bleskove.cz paní Zdena z jižních Čech, ostatně z kraje, kde šéf Senátu žije.

   

  „Vydělám si jako kadeřnice měsíčně čistého okolo 30 000 korun. Z toho 5 600 zaplatím sociální a zdravotní a 1 500 korun platím ještě jako připojištění na důchod. Má tenhle pán, který ,vyžírá z veřejných prostředků´ pocit, že si vydělávám nějak moc a měla bych platit víc? Pak ať skočí do Macochy, protože své straně dělá ostudu!," dodala naštvaně paní Zdena.

   

  Štěch je ale jiného názoru a za ním si bohužel stojí! „Myslím si, že je tu velká skupina lidí, kteří pracují jako OSVČ a nejsou z národohospodářského hlediska efektivně využití. My máme tolik OSVČ, jako mají typicky agrární země na jihu Evropy, a nikdo neví, jaký je jejich přínos pro tvorbu HDP,” řekl v Olomouci Milan Štěch.

   

  Nakonec sice dodal, že si živnostníků váží, protože jsou to lidé, co se o sebe umějí postarat, ale rozhodně to už nezachránil. „Mezi skutečnými živnostníky a skutečnými podnikateli je mnoho pseudo-, kteří tam jsou jenom proto, že mají trvale lepší odvodové podmínky. Platí pouze jednu třetinu pojištění zdravotního a sociálního, a to je enormně velká výhoda oproti zaměstnancům,” podotkl.

   

  „Proč pak Štěch hází všechny do jednoho pytle? A proč jako člen vládnoucí strany se nezasadí o to, aby stát přijal zákon, že velké, korporátní a státní firmy nesmí lidi najímat jako OSVČ. Vždyť i v ČT, ČRo a podobně dělají lidé ,na živnosťák´. Pan Štěch si lidově řečeno nevidí do huby," podotkl na sociální síti další naštvaný živnostník, pan Ladislav. 

   

  Firmy, které se nyní v důsledku mimořádně nízké nezaměstnanosti potýkají s nedostatkem pracovníků, by podle Štěcha měly mít zájem na tom, aby se v odvodech udělal pořádek. „Jsem přesvědčený, že by (při sjednocení odvodových podmínek) přibylo několik desítek tisíc zaměstnanců nebo lidí, kteří by chtěli být zaměstnanci,” míní Štěch.

   

  Druhý nejvyšší představitel státu po prezidentovi, kterým Štěch jako šéf Senátu je, si ale jaksi neuvědomuje, co říká! Nerovné podmínky mají podle OSVČ právě oni. „Za zaměstnance platí odvody zaměstnavatel. Mají nárok na dovolenou, nemocenskou, různé bonusy. A i když nevydělá přímo, plat mu jde. Hypotéku se slušnějším příjmem dostane taky. My OSVČ ne! Měl by si to tenhle dlouhodobě profesionální politik jít zkusit, aby vůbec věděl, co říká," dodal další z životnostníků. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...