Pátek 25. května 2018
svátek má Viola, zítra Filip

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ARMÁDA A BEZPEČNOST

  Langšádlová: Jen tanky a pušky k obraně nestačí

  16.06.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Svět v okolí Evropy se podle místopředsedkyně TOP 09 Heleny Langšádlové značně proměnil a bezpečnost nám už zdaleka nezajistí jen dobře vyzbrojená armáda a zástupy policistů. Sami podle ní můžeme hrozby minimalizovat mimo jiné kritickým myšlením.

  Langšádlová lupa
  Langšádlová | TOP 09

  Žít dlouhodobě v bezpečí je životně důležité pro každého. "Na první pohled by se mohlo zdát, že zásadní roli v zajištění tohoto cíle sehraje jen kvalitní vyzbrojení armády a počet policistů. Dnešní svět je však jiný a tento přístup 19. a 20. století již neobstojí. Rizika musíme vnímat v širších souvislostech," konstatovala místopředsedkyně TOP 09.  

  Záleží-li nám opravdu na naší bezpečné budoucnosti, nesmíme zavírat oči před agresivní politikou Ruska ani před vývojem v Africe a na Blízkém východě, varuje Helena Langšádlová.
   

   

  Na naši bezpečnost podle Langšádlové má a bude mít vliv mnoho faktorů. Vedle často zmiňovaných projevů hybridní války, jako jsou kybernetické útoky a propaganda, se musíme vypořádat s terorismem a s ním související radikalizací. "Podle mnoha výzkumů tyto hrozby můžeme částečně eliminovat i investicí do vzdělání včetně toho informačního, občanského s důrazem na mediální gramotnost a kritické myšlení. Svět v okolí Evropy se dynamicky proměňuje a záleží-li nám opravdu na naší bezpečné budoucnosti, nesmíme před tím zavírat oči. Před agresivní a expanzivní politikou Ruska ani před vývojem v Africe a na Blízkém východě," podotkla politička.

   

  Zastavení živelné migrace a plná kontrola nad vnější schengenskou hranicí patří bezpochyby k zásadním úkolům na posílení bezpečnosti. "V tomto úsilí ale nebudeme úspěšní, dokud nebudou v zemích v okolí Evropy přijatelné podmínky pro život včetně dostatku vody. Měli bychom si položit otázku: Nepřispíváme sami naší evropskou hospodářskou politikou například v zemědělství k zoufalé chudobě na africkém kontinentu? Právě tato chudoba je jednou z příčin masivní migrace," prohlásila Langšádlová.

   

  Některé z těchto myšlenek zazněly i na konferenci o obraně a bezpečnosti DESCOP v Praze. "Je zásadní vnímat a připravit se ve všech souvislostech na nové hrozby, včetně demografického vývoje, jak je zmíněno i v našem Auditu národní bezpečnosti. Možná si to neuvědomujeme, ale Evropská unie, ve které žijeme, je nejbohatší částí světa. Přes tato nová rizika máme všechny předpoklady před novými bezpečnostními hrozbami i ve spolupráci s NATO obstát," dodala místopředsedkně TOP 09.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...