Středa 15. srpna 2018
svátek má Hana, zítra Jáchym

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ZMĚNY V ČSSD

  Rozvoral: Oranžové saně ČSSD potáhne do voleb trojspřeží

  15.06.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  To, co všichni již několik dní předpovídali, se včera vpodvečer stalo skutkem, takže se na tiskové konferenci ČSSD nestalo nic překvapujícího. Ustrojilo se trojspřeží, které potáhne oranžové saně k říjnovému cíli, komentoval rezignaci Bohuslava Sobotky na funkci šéfa strany Radek Rozvoral (SPD).

  Rozvoral lupa
  Rozvoral | Česká televize

  Bohuslav Sobotka rezignoval na funkci předsedy sociální demokracie a bude se soustředit jen na funkci předsedy vlády a lídra ČSSD v Jihomoravském kraji. "Stranu povede statutární místopředseda Milan Chovanec a volebním lídrem a kandidátem na premiéra se stal Lubomír Zaorálek, takže trojspřeží jako vyšité. Jen mi z toho všeho vyplývá, že oni sami, neví, kdo bude tím hlavním tahounem," poznamenal Rozvoral.  

  Než se v tom trojspřeží naučí Sobotka, Chovanec a Zaorálek jen chodit a natož běhat, tak bude říjen a bude se odpřahat, domnívá se Radek Rozvoral (SPD).
   

   

  Celou touto anabází se podleněj Sobotka zbaběle stáhnul do pozadí a uznal, že s ním jako lídrem ve volbách by ČSSD spadla pod desetiprocentní hranici, což by byla pro oranžové neskutečná ostuda a potupa. "Otázkou ovšem zůstává, zda jim na tři díly rozsekaná zodpovědnost bude k něčemu dobrá a něco mi říká, že už jim na to lidé nemohou těsně před volbami skočit. Ona je totiž celá oranžová květina rozhádaná a panuje tam neskutečná obava o teplá místečka, na která jsou všichni oranžoví několik let zvyklí. V Praze to dopadlo, tak jak to dopadlo, v jižních Čechách se stále ještě bojuje, a tak si já osobně myslím, že ten propad preferencí je právě v těchto žabomyších válkách uvnitř rozhádané partaje, kde někteří hrají o všechno," řekl Rozvoral.

   

  Trojspřeží Zaorálek, Sobotka a Chovanec si včera nasadilo chomouty a opratě a pokusí se dotáhnout oranžové saně k říjnovému cíli, míní Rozvoral. "Bohouš poběží uprostřed, jako koreň klusem a Luboš s Milanem to budou jistit po stranách, jako prísťažky cvalem, a to jeden na pravou a druhý na levou nohu. Takovéto uspořádání trojspřeží bylo vynalezeno pro rychlou jízdu na velké vzdálenosti, ale vybrat a vycvičit koně k takovému tahu je velmi obtížné. Nechtěl bych být proto pro voliče ČSSD špatným prorokem, ale myslím si, že než se v tom trojspřeží naučí kluci jen chodit a natož běhat, tak bude říjen a bude se odpřahat," dodal Rozvoral.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...