Sobota 26. května 2018
svátek má Filip, zítra Valdemar

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZMĚNY V ČSSD

  Rozvoral: Oranžové saně ČSSD potáhne do voleb trojspřeží

  15.06.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  To, co všichni již několik dní předpovídali, se včera vpodvečer stalo skutkem, takže se na tiskové konferenci ČSSD nestalo nic překvapujícího. Ustrojilo se trojspřeží, které potáhne oranžové saně k říjnovému cíli, komentoval rezignaci Bohuslava Sobotky na funkci šéfa strany Radek Rozvoral (SPD).

  Rozvoral lupa
  Rozvoral | Česká televize

  Bohuslav Sobotka rezignoval na funkci předsedy sociální demokracie a bude se soustředit jen na funkci předsedy vlády a lídra ČSSD v Jihomoravském kraji. "Stranu povede statutární místopředseda Milan Chovanec a volebním lídrem a kandidátem na premiéra se stal Lubomír Zaorálek, takže trojspřeží jako vyšité. Jen mi z toho všeho vyplývá, že oni sami, neví, kdo bude tím hlavním tahounem," poznamenal Rozvoral.  

  Než se v tom trojspřeží naučí Sobotka, Chovanec a Zaorálek jen chodit a natož běhat, tak bude říjen a bude se odpřahat, domnívá se Radek Rozvoral (SPD).
   

   

  Celou touto anabází se podleněj Sobotka zbaběle stáhnul do pozadí a uznal, že s ním jako lídrem ve volbách by ČSSD spadla pod desetiprocentní hranici, což by byla pro oranžové neskutečná ostuda a potupa. "Otázkou ovšem zůstává, zda jim na tři díly rozsekaná zodpovědnost bude k něčemu dobrá a něco mi říká, že už jim na to lidé nemohou těsně před volbami skočit. Ona je totiž celá oranžová květina rozhádaná a panuje tam neskutečná obava o teplá místečka, na která jsou všichni oranžoví několik let zvyklí. V Praze to dopadlo, tak jak to dopadlo, v jižních Čechách se stále ještě bojuje, a tak si já osobně myslím, že ten propad preferencí je právě v těchto žabomyších válkách uvnitř rozhádané partaje, kde někteří hrají o všechno," řekl Rozvoral.

   

  Trojspřeží Zaorálek, Sobotka a Chovanec si včera nasadilo chomouty a opratě a pokusí se dotáhnout oranžové saně k říjnovému cíli, míní Rozvoral. "Bohouš poběží uprostřed, jako koreň klusem a Luboš s Milanem to budou jistit po stranách, jako prísťažky cvalem, a to jeden na pravou a druhý na levou nohu. Takovéto uspořádání trojspřeží bylo vynalezeno pro rychlou jízdu na velké vzdálenosti, ale vybrat a vycvičit koně k takovému tahu je velmi obtížné. Nechtěl bych být proto pro voliče ČSSD špatným prorokem, ale myslím si, že než se v tom trojspřeží naučí kluci jen chodit a natož běhat, tak bude říjen a bude se odpřahat," dodal Rozvoral.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...