Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KONEC ZVONEC

  Zpráva roku: SOBOTKA KONČÍ!

  14.06.2017 19:55 / politika google+ twitter facebook

  Premiér Bohuslav Sobotka končí! Ne tedy zatím jako šéf vlády, ale jako předseda ČSSD! Dohodlo se na tom středeční grémium a on sám to na tiskové konferenci potvrdil!

  Sobotka Chovanec lupa
  Bohuslav Sobotka v čele ČSSD končí a nahradí ho Milan Chovanec! | Archiv

  To, o čem se šuškalo v posledních dnech v politických kuloárech, se stalo skutečností. Sobotka prostě končí a hotovo. Ponechá si funkci premiéra, sociální demokraty povede dosavadní první místopředseda Milan Chovanec. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek bude místo něj volebním lídrem.

   

  „K zítřejšímu dni opustím funkci předsedy strany. Mám důvěru v tom, že Milan Chovanec pomůže ČSSD sjednotit a zorganizovat ji před volbami," řekl směrem ke svému kolegovi a novému předsedovi strany Sobotka.  

  Premiér Bohuslav Sobotka končí v čele ČSSD, nahradí ho ministr Milan Chovanec.
   

   

  Na premiéra sílily v posledních týdnech tlaky, aby odstoupil z postu šéfa strany, případně i premiéra. To ale odmítl. Poté, co asi pochopil, že další setrvání v čele sociální demokracie je pro stranu stále větším ohrožením ve volbách, souhlasil s kompromisem.

   

  „Pokud Sobotka opravdu končí jako šéf strany, pak je to ta nejlepší zpráva z Lidového domu od založení této strany," řekl Bleskove.cz dlouholetý člen ČSSD, který si nepřál být jmenován.

   

  „Bohouš má už připravený flek v Evropském parlamentu, už se mu to ladí. Proto on je tolik proevropský, aby se tam mohl usadit. Rozpadla se mu rodina, přišel o podporu strany a lidé ho nemusejí. Za vše si může ale sám," dodal sociální demokrat. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...