Neděle 24. června 2018
svátek má Jan, zítra Ivan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  OSTRÁ KRITIKA VLÁDY

  Janderová: Kdy pro nás vláda postaví klece?

  14.06.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  U policie už zdomácnělo heslo "Pomáhat a chránit". Sobotkova vláda by si zase mohla na dveře limuzín napsat "Kontrolovat, trestat, típnout". Tato slova pronesla politička Jaroslava Janderová (ODS). Českou vládu proprala pořádně od podlahy!

  Janderová lupa
  Janderová | ODS

  Současná česká vláda vejde podle Janderové do dějin kromě hádek, odvolávání a neodvolávání ministrů, také zákony, které nadělaly mnohem víc škody než užitku. Dvěma symboly za všechny je EET a tzv. protikuřácký zákon.

   

  Nedávno vyšel velký průzkum společnosti Staffino, podle kterého si většina podnikatelů přeje zrušení EET, nevěří v její přínos pro ekonomiku a zákazníci se cítí jejím zavedením poškozeni zdražováním. "Parádní výsledek projektu, který Andrej Babiš propaguje coby zásadní moment české historie. Možná věří, že vše spasí zoufalost jménem účtenková loterie. Vždyť jsme přece hravý národ," komentovala to Janderová.  

  Protikuřácký zákon je brutální zásah státu do života lidí, do jejich přirozeného způsobu bytí a zvyků, prohlásila Jaroslava Janderová (ODS).
   

   

  Další vládní pecka dostala nálepku "protikuřácký zákon". "Jestli jednou pomůže zlepšit zdravotní stav obyvatelstva nebo kvůli někomu přestane někdo kouřit, to se teprve ukáže. První výsledky jsou ale jasné už teď. A jsou tristní. Noční bordel v ulicích Prahy 1, kde žiju, se ještě znásobil. Lidé bydlící nad restauracemi a hospodami mohou zapomenout na to, že by si v horkých dnech otevřeli okna. Tedy pokud nechtějí mít doma jistě příjemné cigaretové aroma," podotkla politička. A lépe na tom nejsou ani na vesnicích, domnívá se Janderová. "Na venkově, kde byla doposud hospoda často středobodem společenského života, kam si chodili místní večer poklásobit, nyní hrozí zatahování rolet. Na frak dostává celá česká hospodská kultura, ze které vzešli velikáni, jako byl Bohumil Hrabal, Jaroslav Hašek a spousty dalších umělců, kteří právě v hospodách čerpali inspiraci pro svou tvorbu," řekla Janderová.

   

  Janderová se zamyslela i nad tím, jak se situace bude vyvíjet dál. "Jedna část lidí si řekne, že když pivo zdražilo a nejde si k němu dát ani cigaretu, tak už do hospody nepůjdou. Alkohol budou nakupovat ve večerkách, pít a kouřit budou před nimi, nebo doma. Druhou část vyšší ceny neodradí, na cigáro a hlučný pokec s přáteli si vyjdou před bar. Sousedé, trhněte si nohou. Je to brutální zásah státu do života lidí, do jejich přirozeného způsobu bytí a zvyků. Opravdu si to necháme líbit? Autor zpackaného protikuřáckého zákona, ministr Ludvík, už prý končí v politice. Neuspěl ani uvnitř ČSSD. A měli by ho následovat i ostatní velcí bratři z party sociálních inženýrů," dodala Janderová.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...