Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Smutný konec!

  Ransdorf: Zabila ho aféra s miliardami!

  23.01.2016 00:05 / politika google+ twitter facebook

  Velmi smutný konec nastal včera ohledně osobnosti komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa. Zemřel nejspíš po akutním záchvatu mrtvice, po převozu do pražského IKEMu. Na jeho zdraví se nepodepsal jen diabetes a problémy z uplynulých let, jako nehody, dluhy a nejasnosti kolem jeho majetku, ale především nedávná švýcarská kauza s miliardami.

  Miroslav Ransdorf lupa
  Miloslav Ransdorf zemřel zřejmě na záchvat mrtvice | Profimedia

  Do povědomí širší veřejnosti se Ransdorf, jehož rozhled a znalosti uznávali i političtí oponenti, zapsal i několika kauzami, ať už jde o finanční problémy, kvůli nimž mu hrozila exekuce majetku nebo série dopravních nehod.

   

  Dvaašedesátiletý politik byl koncem loňského roku podezřelý z toho, že chtěl spolu s dalšími muži ze Slovenska vybrat desítky miliónů eur uložených údajně ve švýcarské bance. Vladimír Huněk, který byl už dříve odsouzen za podvody, skupině poskytl dokumenty, podle nichž zdědil stamilióny eur, které měla blokovat švýcarská banka a europoslanec Ransdorf tvrdil, že jen chtěl mezi bankou a Huňkem zprostředkovat komunikaci. Banka se totiž prý nechtěla s „dědicem“ bavit. Ransdorf odmítal, že by se stal obětí podvodu. Mnozí ale spekulovali, že mohl být zneužit právě vypočítavými podnikateli, či mohl být dokonce vydíraný. 

  Miloslava Ransdorfa zřejmě zabil stres a nervy nejen z problémů, nehod a dluhů u minulosti, ale hlavně z kauzy ve švýcarské bance!

   

  „Míla byl nesmírně chytrý a vzdělaný chlap, ale nevím, co se s ním poslední roky dělo. Dost se stranil lidí, kolegů, straníků, choval se podivně. Pak ty zprávy o jeho dluzích, exekuci. Hodně jsme se tomu divili a říkali jsme si, že ho někdo prostě musí vydírat, nebo se děje něco, o čem nesmí mluvit,“ řekl prý za mnoho členů KSČM Bleskově.cz jeden ze straníků.

   

  Poté, co se objevily v ČR zprávy o jeho zadržení ve Švýcarsku a on se zpět do vlasti vrátil, vypadal, jak kdyby odnosil nejméně vagón uhlí na Sněžku. „Byl pohublý, unavený, zpocený, bylo mu evidentně špatně. Byl strašně sešlý a říkali jsme si, že tohle nedopadne dobře. On byl dost svědomitý člověk ve své povaze a je zvláštní, co vůbec v té bance dělal,“ uvedl jeden z komunistických kolegů.

   

  Zřejmě nervy, stres, strach, nátlak vyšetřovatelů, neustálé dotazy novinářů i tlak části veřejnosti zřejmě přivedli Ransdorfa do takového psychického i zdravotního stavu, že to nebyl schopen ustát. V posledních dnech a týdnech se prý necítil moc dobře. Zda byl u lékaře, je otázkou. Jeho smrt mohl vyvolat také hypoglykemický šok, spojený s nemocným srdcem. A to klidně mohlo způsobit akutní cévní mozkovou příhodu, které zřejmě nakonec podlehl.

   

  Policie bude nejspíš dál vyšetřovat údajné miliardové dědictví na švýcarském kontě i další skutečnosti, jen už obtížněji. Hlavní svědek a podezřelý zároveň v této podivné kauze už bohužel nikomu neřekne ani slovo…

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...