Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  OSTRÁ REAKCE

  Albrightová to schytala za Romy! Naštvaní Češi vzkazují: Starej se o sebe, babo!

  13.06.2017 00:55 / politika google+ twitter facebook

  Hodně ostrou a možná ani nečekanou reakci zažila bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová. Už před pár lety kritizovala ČR, na kterou si nějak po revoluci “vzpomněla”, že z ní pochází, za to, že se zde prý “špatně chováme k Romům”. Teď tato slova čas od času někde zopakuje.

  Albrightová lupa
  Madeleine Albrightová kritizuje Čechy za jejich přístup k Romům! | CNN

  Nedávno na jedné společenské akci si prý podle dobře informovaného zdroje z diplomatických kruhů opět postěžovala ve smyslu, že “Čechy má ráda, ale jsou tak přízemní a neumí pochopit Romy a jejich problematiku”. Údajně je také vzteky bez sebe kvůli tomu, že česká vláda stále nevyřešila velký problém s vepřínem v Letech u Písku.

   

  Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) před pár měsíci slíbil, že vláda areál vepřína, kde za války stál internační cikánský tábor, vykoupí a historickou křivdu napraví. Majitel zemědělské společnosti ale uvedl, že pokud se Sobotkova vláda nerozkývá do voleb, už nikdy dál s nikým jednat o prodeji a přesunu prostě nebude.

   

  Madeline Albright vidí jako vrchol arogance Čechů, že tento problém stále nevyřešili a prý jí vadí, jak se v 21. století u nás rozdělují lidé podle barvy pleti.  

  Madeleine Albrightová kritizuje Čechy za to, že se ne dost uctivě chovají k Romům!
   

   

  „Babo, starej se o sobe a tu svoji Ameriku, kde se šikanovali, mučili a vraždili černoši možná ještě před pár desítkami let. Jak tahle stará Židovka, která si po revoluci vzpomněla, že je vlastně z Československa, dovoluje nás kritizovat za přístup k cikánům? Kdyby s nima žila v jednom baráku, takové nesmysly by neříkala,” vzkázala ostře na sociální síti paní Zdena z Rokycan.

   

  Podobných reakcí je více. Albrightová, která letos slaví 80. narozeniny, má ale problém, protože skutečnou realitu bohužel nezná. „Paní Madeleine vůbec netuší, jak tu romské skupiny fungují. Většina z nich nepracuje, pracovat nechce. Věznice jsou z většiny naplněny právě lidmi této příslušnosti a například to, jak mnohde v minulosti vybydleli celé domy, je známka toho, kdo se jak ke komu chová,” uvedl i jeden z českých známých politiků za ODS, který ale nechtěl zveřejnit své jméno, aby neměl prý problémy s romskou komunitou, která žije v městě, kde bydlí i on a jeho rodina. 

   

  „Romové musí dostat příležitost integrovat se do společnosti ve všech zemích…,” prohlásila před časem Albrightová. Jenže narazila na odpověď, že by se většina Romů musela chtít zapojit do společnosti. „A pokud chtějí mít stejná práva, musejí mít i stejné povinnosti. Sám znám dvě tři rodiny, které mají pět až devět členů. Nepracuje nikdo. Pobírají desetitisícové dávky, nakupovat jezdí v BMW a za zlato, které na sobě nosí, by se dalo možná koupit další ojeté auto…,” poznamenal jiný politik a starosta jednoho východočeského města. 

   

  „Ať se ta dáma z USA zklidní, anebo si to přijede zkusit. Ono se to kecá, když o tom nic neví. Pokrytec zůstane pokrytcem…,” dodala další diskutující na sociální síti v debatě, kterou jeden z rozvášněných uživatelů právě na toto téma rozjel!

   

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...