Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  STÁTNÍ ROZPOČET

  Skopeček: Mlha o rozpočtových úspěších vlády se začíná rozpouštět!

  08.06.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Nový ministr financí Ivan Pilný (ANO) informoval o tom, že situace kolem státního rozpočtu je hrozivá a že bude těžké udržet i plánovaný deficit ve výši 50 miliard korun. To rozohnilo ekonomického experta ODS a poslance Jana Skopečka. Podle něj je to důkaz toho, že Andrej Babiš záměrně mlžil realitu.

  Skopeček lupa
  Skopeček | ODS

  Je to jasná obžaloba současné vládní koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL, je přesvědčen Jan Sopeček. "Je to tristní výsledek rozpočtové politiky současné vlády a prohospodaření více jak tří let dobrého ekonomického počasí pro systémové změny. Platí, že jakmile Andrej Babiš opustil ministerstvo financí a přestal pouštět marketingovou mlhu o svých úspěších, tak se realita ukázala v jiných barvách," poznamenal Skopeček.  

  Rozpočtový zázrak se nekoná. Jakmile Babiš přestal pouštět marketingovou mlhu, ukázala se realita, řekl Jan Skopeček (ODS).
   

   

  Rozpočtový zázrak se tak nekoná - to jen v minulém roce natekly evropské peníze, ale dnes je státní kasa prázdná a hlavní ambicí ministra financí je aspoň schodky nezvyšovat. "A to se chlubíme vysokým růstem, chlubíme se lepším výběrem daní a chlubíme se nejnižší nezaměstnaností. Lidé z toho nemají prakticky nic a ministr financí prý nechce tempo zadlužovaní zvyšovat. Nikoliv snižovat, on jenom nechce zvyšovat tempo zadlužování. V jednom z nejpříznivějších období, jaké Česká republika zažila,“ dodal Skopeček.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...