Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  STÁTNÍ ROZPOČET

  Skopeček: Mlha o rozpočtových úspěších vlády se začíná rozpouštět!

  08.06.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Nový ministr financí Ivan Pilný (ANO) informoval o tom, že situace kolem státního rozpočtu je hrozivá a že bude těžké udržet i plánovaný deficit ve výši 50 miliard korun. To rozohnilo ekonomického experta ODS a poslance Jana Skopečka. Podle něj je to důkaz toho, že Andrej Babiš záměrně mlžil realitu.

  Skopeček lupa
  Skopeček | ODS

  Je to jasná obžaloba současné vládní koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL, je přesvědčen Jan Sopeček. "Je to tristní výsledek rozpočtové politiky současné vlády a prohospodaření více jak tří let dobrého ekonomického počasí pro systémové změny. Platí, že jakmile Andrej Babiš opustil ministerstvo financí a přestal pouštět marketingovou mlhu o svých úspěších, tak se realita ukázala v jiných barvách," poznamenal Skopeček.  

  Rozpočtový zázrak se nekoná. Jakmile Babiš přestal pouštět marketingovou mlhu, ukázala se realita, řekl Jan Skopeček (ODS).
   

   

  Rozpočtový zázrak se tak nekoná - to jen v minulém roce natekly evropské peníze, ale dnes je státní kasa prázdná a hlavní ambicí ministra financí je aspoň schodky nezvyšovat. "A to se chlubíme vysokým růstem, chlubíme se lepším výběrem daní a chlubíme se nejnižší nezaměstnaností. Lidé z toho nemají prakticky nic a ministr financí prý nechce tempo zadlužovaní zvyšovat. Nikoliv snižovat, on jenom nechce zvyšovat tempo zadlužování. V jednom z nejpříznivějších období, jaké Česká republika zažila,“ dodal Skopeček.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...