Sobota 24. února 2018
svátek má Matěj, zítra Liliana
  JINÁ ETAPA

  Jandák už není poslancem! Jsem rád, že končím!

  08.06.2017 00:15 / politika google+ twitter facebook

  Jak už Bleskove.cz ve středu informovalo, Vítězslav Jandák končí ve Sněmovně. Úderem dneška přestává být poslancem za ČSSD a nastává mu jiná etapa života. Důvodem je, že zvítězil v konkurzu na člena Rady Českého rozhlasu, což se neslučuje s tím, aby byl dál zákonodárcem. Politik prý ale odchodu po třech volebních obdobích nelituje!

  Jandák lupa
  Vítězslav Jandák se už nebude rozčilovat ve Sněmovně! | Archiv Profimedia

  Jandák, který byl svého času nejpopulárnějším politkem, v době, kdy byl ministrem kultury, zůstává dál členem ČSSD. S poslancováním ale končí a je tomu snad i rád. 

   

  „Ano, končím a nebudu zastírat, že v současné situaci, kdy se děje na té naší malé politické scéně to, co se děje, jsem za to snad i rád,” přiznal Jandák, který už před časem uvedl, že nepočítá na podzim s další kandidaturou do Sněmovny.  

  Vítězslav Jandák končí jako poslanec a bude se věnovat práci radního ČRo!
   

   

  Jandáka zřejmě i v koutku duše mrzí, že ač ČSSD v posledních letech výrazně pomohl a třeba na jihu Čech doslova pomohl vyhrát nejedny volby, vedení strany na něj z vysoka kašle. „Byl jsem doposud řadu let už zcela obyčejný řadový poslanec. Jsem starej muž a od toho se asi nechtějí moudra, rady a nic. Od toho jsou tam přeci ti mladší, dravější…,” řekl v nadsázce Jandák.

   

  Na otázku, jak si myslí, že to v říjmu se sociální demokracií po volbách dopadne, nechtěl příliš odpovídat. „Nechtějte to po mě… ani se k tomu asi nechci ani vyjadřovat. Nebo snad takovým rčením, protože já jsem věřící člověk a tím jsem se nikdy netajil, takže - Pánbůh s námi a zlý pryč….,” dodal s úsměvem Vítězslav Jandák.

   

  Ten se chce nyní věnovat práci radního pro Český rozhlas a okrajově i herectví. „Pokud přijde nabídka, zvážím ji a třeba i rád přijmu. Několik jsem jich v poslední době přijal a bylo to příjemné zpestření. Teď se k herectví zase třeba na čas vrátím. Ale hlavně se těším na to, až nebudu muset poslouchat hádky, nesmyslné plky a kolikrát takové žvásty, že se tomu snad ani nedá věřit od některých mých kolegů ze Sněmovny…,” dodal s velkým smíchem Jandák, který si bude užívat klidu na svém jihočeském srubu, rodiny i tří vnoučat.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...