Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  JINÁ ETAPA

  Jandák už není poslancem! Jsem rád, že končím!

  08.06.2017 00:15 / politika google+ twitter facebook

  Jak už Bleskove.cz ve středu informovalo, Vítězslav Jandák končí ve Sněmovně. Úderem dneška přestává být poslancem za ČSSD a nastává mu jiná etapa života. Důvodem je, že zvítězil v konkurzu na člena Rady Českého rozhlasu, což se neslučuje s tím, aby byl dál zákonodárcem. Politik prý ale odchodu po třech volebních obdobích nelituje!

  Jandák lupa
  Vítězslav Jandák se už nebude rozčilovat ve Sněmovně! | Archiv Profimedia

  Jandák, který byl svého času nejpopulárnějším politkem, v době, kdy byl ministrem kultury, zůstává dál členem ČSSD. S poslancováním ale končí a je tomu snad i rád. 

   

  „Ano, končím a nebudu zastírat, že v současné situaci, kdy se děje na té naší malé politické scéně to, co se děje, jsem za to snad i rád,” přiznal Jandák, který už před časem uvedl, že nepočítá na podzim s další kandidaturou do Sněmovny.  

  Vítězslav Jandák končí jako poslanec a bude se věnovat práci radního ČRo!
   

   

  Jandáka zřejmě i v koutku duše mrzí, že ač ČSSD v posledních letech výrazně pomohl a třeba na jihu Čech doslova pomohl vyhrát nejedny volby, vedení strany na něj z vysoka kašle. „Byl jsem doposud řadu let už zcela obyčejný řadový poslanec. Jsem starej muž a od toho se asi nechtějí moudra, rady a nic. Od toho jsou tam přeci ti mladší, dravější…,” řekl v nadsázce Jandák.

   

  Na otázku, jak si myslí, že to v říjmu se sociální demokracií po volbách dopadne, nechtěl příliš odpovídat. „Nechtějte to po mě… ani se k tomu asi nechci ani vyjadřovat. Nebo snad takovým rčením, protože já jsem věřící člověk a tím jsem se nikdy netajil, takže - Pánbůh s námi a zlý pryč….,” dodal s úsměvem Vítězslav Jandák.

   

  Ten se chce nyní věnovat práci radního pro Český rozhlas a okrajově i herectví. „Pokud přijde nabídka, zvážím ji a třeba i rád přijmu. Několik jsem jich v poslední době přijal a bylo to příjemné zpestření. Teď se k herectví zase třeba na čas vrátím. Ale hlavně se těším na to, až nebudu muset poslouchat hádky, nesmyslné plky a kolikrát takové žvásty, že se tomu snad ani nedá věřit od některých mých kolegů ze Sněmovny…,” dodal s velkým smíchem Jandák, který si bude užívat klidu na svém jihočeském srubu, rodiny i tří vnoučat.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...